Článek

Češi bodovali v soutěži German Brand Award s aplikací pro Bundestag

Aplikace pro Německý spolkový sněm získala ocenění na mezinárodní soutěži pořádané německou organizací German Design Council. Aplikace Deutscher Bundestag od českých vývojářů Ackee zvítězila v kategorii Digitální řešení a aplikace.

Společnost Ackee zvítězila v celoevropském výběrovém řízení. Zcela nová aplikace pro zhruba 850 000 uživatelů nahradila předchozí verzi z roku 2010, která již neodpovídala technologickým požadavkům. Současná aplikace poskytuje uživatelům lepší přehled o veškerém dění v Bundestagu a napomáhá bojovat proti fake news. Od roku 2016 má Ackee také pobočku v Berlíně.

„Máme velkou radost, že design naší aplikace kromě samotných uživatelů ocenila i německá odborná veřejnost – obzvlášť když jde o mezinárodně uznávanou instituci s tak dlouhou tradicí“
Roman Gordienko, Head of Design Ackee

Explikace

Ackee

„Pravděpodobnost, že bude appku pro německou státní instituci vyvíjet česká agentura, je celkem malá. My jsme ale i přes velkou konkurenci uspěli! Součástí tendru byl technický popis řešení, kde jsme navrhli vývoj nativní aplikace a pár vychytávek na API, které provoz aplikace výrazně zjednodušují. Což nejen že splňovalo všechny požadavky Bundestagu, ale navíc se jim moc líbil náš grafický návrh.

Důležitý pro nás byl informační ráz aplikace. Najít správný vizuální styl bylo nakonec velmi jednoduché. Inspirovali jsme se totiž německým modernismem a typografikou Jana Tschicholda. To pomohlo zachovat čistý vzhled a přehlednost i přes opravdu velké množství informací.“

Písmo:

  • Georgia

Zleva: David Bilík (Android Team Leader), Martina Perglerová (Tester), Jan Mísař (iOS Team Leader), Roman Gordienko (Head of Design), Martin Vavroušek (Project Manager), Josef Gattermayer (spoluzakladatel Ackee a CEO Ackee GmbH).

 

Zdroj a foto: ackee.cz