Soutěže

Mladý obal—Open & Play


Odměny celkem: 75 000 Kč / Termín: 24. 3. 2017                       _


Cílem tohoto ročníku je motivovat mladé tvůrce, aby se zamysleli nad obalovým designem a učinili z něj zábavný prvek.

Těšíme se na obaly, které budou nejen dokonale chránit produkt, ale učiní z obyčejného rozbalování zážitek, na který spotřebitel jen tak nezapomene. Očekáváme návrhy, které posunou stávající hranice obalů do interaktivní roviny, ať už bude obal součástí hry, produktu nebo happeningu.

Výzva platí pro studenty a mladé designéry, aby využili moderní technologie, zabalili oblíbený produkt hravou formou, navrhli obal na hračku, se kterým si budou děti nadále hrát a učinili z obalu moment překvapení, ale i zábavy.

Grafické řešení: Tereza Bierská

Hravý podtitul „Obal jako hra“ navazuje na odpovědné téma posledního ročníku, kterým bylo PACKAGE UNLIMITED – studenti a mladí designéři navrhovali obaly na více použití.

Vítězem Young Package 2016 se stal student plzeňské univerzity Matěj Peca, který zaujal porotu víceúčelovým obalem na pizzu, ze kterého se snadno stane odpadkový koš. Jednoduchá aplikace povýšila obal na zcela nový objekt.

Podobnou interaktivitu hledáme i letos, kde by druhotnou funkcí měla být zábava a hra.

Zajímavosti ze zadávací dokumentace

  • Soutěž je určena studentům a mladým designérům do 30 let.
  • Soutěž má dvě kategorie — pro střední a vysoké školy.
  • Na výherce čekají odměny v celkové výši 75 000 Kč a jeden z nich bude po vyhlášení vybrán firmou Model Obaly na třítýdenní honorovanou stáž v jejím inovačním centru.
  • Poslední termín pro zaslání soutěžních prací je 25. března 2017.

Soutěžící se mohou registrovat pomocí online registračního formuláře na stránkách mlady-obal.cz poté zasílají své práce poštou na adresu organizátora.

Zdroj a foto: mlady-obal.cz