Článek

Studio Space připravilo designovou kolekci lyží pro český Sporten

Český výrobce sjezdových a běžeckých lyží Sporten přichází v roce  2017 s několika produktovými řadami v novém designu od studia SPACE, které tvoří duo designérů Vítek Škop a Adam Uchytil. Jednotlivé řady jsou navrženy v souladu se zahraničními trendy, ale zároveň se snaží bořit zajetá klišé sportovních designů.

PerunPro

“Staré, autentické dřevěné lyže nás neskutečně baví. Jako design tehdy úplně stačila jedna linka s logem výrobce. Tento přístup pro nás byl inspirací například u poměrně odvážného návrhu běžkových lyží PerunPro.” uvádějí autoři.

Přes délku elegantní černé lyže vede linka s barevným přechodem, jenž je průhledem do celobarevné skluznice. Kromě návratu k původním designům jde tak i o nové přístupy k podobě lyží. Exprese designu se děje jen na skluznici, schovaná pro samotného majitele lyží.

“Chtěli jsme se vyhnout zažitému stereotypu o svítivých a křiklavých bundách a lyžích. Podobné principy minimalismu můžete už dnes vidět u největších značek na trhu.” dodává Vítek Škop“Někdy stačí ve skupině křiklounů mlčet, aby si vás kolemjdoucí na první pohled všimli,” doplňuje s úsměvem Adam Uchytil.

Iridium

Studio SPACE navrhlo i redesign produktové řady Iridium pro univerzální styl jízdy. “Chtěli jsme právě zde “zaútočit” odlišným designem od konkurenčních produktů.” Barevnost je inspirovaná názvem lyže – Iridium (iris – latinsky duha). Iridium ve svých sloučeninách způsobuje duhové odstíny. Celá kolekce lyží Iridium je tak navržena v duhových barvách, které kontrastují s jednoduchým designem lomených čar.

AHV

Další navrženou řadou je závodní lyže AHV. Jedním ze současných trendů je komunikovat název lyže. AHV svou podobou evokuje rychlost. Barevnost designů odkazuje na motiv české trikolory a k ryze českým kořenům.

Perun

Zbytek série vychází z osobností českého designu a architektury. U bežkové lyže Perun můžeme pozorovat prvky českého kubismu, vycházející z ikonické cukřenky Pavla Janáka z roku 1911.

Venus

U dívčího modelu Venus se objevují parafráze grafické hry plzeňského rodáka Ladislava Sutnara.

XOXO

Kooperaci s firmou Sporten a kreativní složku SPACE zajišťuje pražská full service agentura La Taupe, která pro výrobce lyží úspěšně pracuje již více než osm let.

Zdroj a foto: madebyspace.com