3×3

3×3 s Vítkem Škopem

Pár slov o mně…

Jsem grafický designér odchovaný Londýnem, letenskými kavárnami a UMPRUM. Mám rád výzvy, které přicházejí s každou novou zakázkou či projektem. Vždy se snažím přizpůsobit design potřebám projektu, nikoliv projekt potřebám designu. Nerad považuji grafický design za sebevyjádření osobní umělecké exhibice, ale nutno přiznat, že především takové projekty posouvají obor dál. Grafický design je krásný svět, ve kterém existuje ke každému cíli mnoho cest.

Web • LinkedIn


Dvořákova Praha

Dvořákova Praha vypisovala v roce 2014 soutěž na nový vizuální styl. Měl jsem pocit, že chybí symbol, který by festival reprezentoval. Pumpovat ho tři roky do veřejného prostoru, možná až trochu suchým způsobem, pak z toho ale těžit dalších sto let. V tuto chvíli se tříletý cyklus blíží do finále. Lidé na ulicích poznávají červené plakáty s literou D a kupují lístky na festival snad víc než kdy jindy.

vitek-skop-1a

vitek-skop-1b

vitek-skop-1c


Letní filmová škola Uherské Hradiště

Letní filmová škola Uherské Hradiště je naše srdeční záležitost. S kolegyní, spolužačkou a kamarádkou Markétou Steinert si rádi hrajeme. Nakoupili jsme nalepovací oči a lepili je všude po městě, personifikovali neživé věci. Vytvořili jsme věrné diváky festivalu ze schránky, tlačítka pro chodce či pracovního bloku. Bavilo by nás, kdyby Uherské Hradiště zahltila záplava očí, tak jako v okolí našich kanceláří R14. Nicméně nezaplavila.

Což nás ohromě mrzí, ale každá prohra je cenná zkušenost, že jo ?

vitek-skop-2a

vitek-skop-2c

vitek-skop-2b


Skyline

K hudbě jsem měl vždycky blízko. Jako teenager jsem nechtěl platit vstupy na festivaly, a tak jsem založil hudbení server. Projekt se nakonec rozrostl a já jsem v zákulisí festivalů získal mnoho nových zážitků a přátel. Mezi ně patří i kapela Skyline. S talentovaným Michalem Slobodou jsme kapele v roce 2013 navrhli duhového medvěda pro album Fairytapes. Po zkušenostech nabitých na UMPRUM chtěl být trochu víc Black&White, a když kapela v roce 2016 přišla s názvem Jungle, uchvátila mě estetika fragmentů tradičních afrických masek.

vitek-skop-3a

vitek-skop-3b

vitek-skop-3c

Zdroj a foto: vitekvitek.com