Článek

Studio Najbrt připravilo plakát pro Všesokolský slet — inspirací byl pohyb cvičenců při skladbách

Začátkem března představilo vedení České obce sokolské plakát, který bude doprovázet XVI. všesokolský slet — ten se bude konat letos začátkem července v Praze. Autorem je Studio Najbrt, které do plakátu promítlo pohyb cvičenců v hromadných skladbách zaznamenaný pomocí různobarevných bodů, čar a šipek.

Komunikace sletů byla jednou ze silných disciplín historického Sokola. Organizace vždy na vizuální koncepci spolupracovala s významnými umělci své doby — v letošním roce bylo na tuto tradici navázáno přizváním pražského Studia Najbrt.

„Identita XVI. sletu stojí na zvětšených a obarvených fragmentech vybraných z připravovaných sestav. Prostá grafická znázornění složitých choreografií nám připomněla elegantní jazyk Bauhausu nebo jednoho z našich nejvýznamnějších designérů Ladislava Sutnara – písmo Ladislav, které v kampani používáme je pojmenováno na jeho počest. Předválečná doba a význam Sokola coby demokratické instituce stejně jako jmenovaných designérů před druhou světovou válkou nám souzněly se současnými potřebami, což jsme podtrhli někde méně někde více vážně použitými hesly a slogany,“ uvádějí autoři ze Studia Najbrt.

Autorem vizuálním stylu je Jakub Spurný, který na zakázce pracoval pod vedením art directorů Aleše Najbrta a Bohumila Vašáka.

Hlavní sletový týden zahájí v neděli 1. července tradiční sletový průvod centrem Prahy. Na trase z Václavského náměstí přes Malou Stranu na Staroměstské náměstí se očekává účast přes 10 tisíc lidí. Večer pak proběhne slavnostní zahájení v Národním divadle, pro něž sokolské divadelní soubory nastudovaly hru Naši furianti. Při středečním programu Sokol Gala v O2 aréně předvede své dovednosti na 500 vystupujících – představitelů výkonnostních sportů zastoupených v ČOS. Vyvrcholením sletového týdne budou dva dny hromadných cvičení v Eden Aréně.

Ukázky vizuálního stylu:

Zdroj a foto: slet.sokol.eu, najbrt.cz