Hezké české

Staré zinkové bedýnky českého designéra jsou známé po celém světě

Industriálně vyhlížející kusy nábytku od Radka Hrdličky na sebe poutají pozornost nejen v nákupní galerii www.designeros.com, ale v každém interiéru, do kterého se majitelé rozhodnou jeden z těchto odvážných prvků pořídit. Od Berlína, přes Holandsko až po USA a Japonsko si mohou hosté kaváren a zákazníci nejrůznějších prodejen, kteří si potrpí na stylové prostředí, užít kolekci HRDLA Design, která kombinuje surový kov s dřevem, kůží, litinovými detaily a drátkovým sklem.

hrdla-01

Inspirace plastovou bedýnkou z Francie

Designér, který stojí za originálním konceptem nábytku z kovových modulů, objevil tyto bedýnky vyrobené ze skoro 70. let starého zinku vlastně náhodou. Zamiloval se do jejich barvy i tvaru. Když se pak jednou ráno na dovolené ve Francii při snídani usadil na originální posezení k barovému stolku, které tvořila plastová bedýnka s látkovým čalouněním, inspirace byla na světě.

„Začátky byly hlavně o hledání způsobu jak s netradičním materiálem pracovat. Chvíli to trvalo, než jsme s finálním produktem mohli ven,“ říká Radek Hrdlička.

Když se v roce 2014 designér rozhodl vyzkoušet zájem zákazníků na Designhouse Berlin, první zakázky na sebe nenechaly čekat. Postupem času díky svým cestám expandoval také do Japonska, Anglie nebo Holandska, kde jeho produkty nabízí Old Goods – butik s výběrovým vintage nábytkem.

hrdla-02

I proto teď můžete vidět pojizdnou polici Rack On Wheels v berlínském kosmetickém butiku Jack Beauty Department, nebo se v Düsseldorfu pohodlně usadit na čalouněnou stoličku Bar Bench ke kávě v místním Espresso Perfetto

Neomezené využití i v domácnostech

Stejně jako komerční prostory tento nábytek obohacuje i domácí interiéry. Využití je, dá se říct, neomezené – od kuchyňského ostrůvku, přes televizní stolek až po židle.

A co je na tom všem to nejlepší? „Velkou radost nám dělá fakt, že materiál, který by nejspíš skončil na okysličení v tavící peci, dostane nový a věříme že i dlouhý život.“ dodává Radek Hrdlička, HRDLA Design.

Designér nám také prozradil, že na novou kolekci se můžeme těšit už v září. Podívejte se na designový výběr konferenčních stolků, židlí nebo úložných prostor od HRDLA Design na Designeros.com.

hrdla-03

Zdroj a foto: designeros.com