Článek

Ceny Český lev mají nový vizuál ve stylu cibuláku od Dynamo design

Česká filmová a televizní akademie rozdá po sedmadvacáté své výroční ceny Český lev. Novinkou pro letošní rok je originální vizuální styl, jehož autorem je studio Dynamo design. Koncept vznikl ve spolupráci se zástupci Českého lva a o výsledné grafické zpracování se postaral Tomáš Zajac z Dynama. Vizuál se tentokrát nečekaně obrátil ke kořenům a najdete v něm modrobílého Českého lva ve stylu cibuláku.

„Z letošních novinek stojí za zmínku výrazný grafický vizuál, jehož motivy se uplatní i v průběhu večera.“ Marek Najbrt, režisér Českých lvů

Role moderátora se zhostí již podruhé herec Václav Kopta. Kreativní supervize bude náležet renomovanému režisérovi Marku Najbrtovi a z režisérské židle bude průběh slavnostního večera řídit jeho neméně zkušený kolega Michael Čech. Scéna bude dílem Martina Chocholouška. Galavečer Českého lva odvysílá v přímém přenosu Česká televize na programu ČT1 7. března 2020 od 20.00 hodin.

Součástí vizuálního stylu Českého lva jsou i modrobílé ikonky pro jednotlivé kategorie.

Explikace

Jan Šlégr, senior graphic designer studia Dynamo design

„Vytváření vizuálního stylu pro Českého lva je vždy pocta a zároveň příjemná výzva. Letos jsme zapátrali hlouběji v kořenech. Inspirovali jsme se tím, co se za posledních bezmála 150 let stalo typickým designovým prvkem většiny domácností nejen v českých zemích, vzpomněli si na poličky v kuchyních našeho dětství a spojili Českého lva s legendárním cibulákem. Věříme, že toto propojení je poměrně překvapivé a bude výrazným osvěžením celé komunikace ročníku.

Ukázky  

Další práce Dynamo Design

Český Lev

Filmový festival Febiofest 2019

Dynamo design představilo vizuály pro Pražské jaro 2018 — bude ve znamení hudebních brouků

Zdroj a foto: filmovaakademie.cz, dynamodesign.cz