Článek

Proč vyhrál Aeropartner cenu za nejlepší design roku?

V soutěži WebTop100 si letos cenu za nejlepší design odnesl web Aeropartner od Giant interactive. V soutěži jsem působil jako garant za grafiku a protože mám pocit, že o povedených webech by se mělo psát – tady je pár důvodů, proč Aeropartner letos vyhrál:

aeropartner_01

Zdroj: aeropartner.cz

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří nemají problém dát za letenku na lyžovačku do Alp 200 tisíc, pak patrně nepotřebujete procházet web plný grafických kreací, ale stručné a jasné informace zabalené v pozlátku odpovídající vašemu postavení. A přesně toto web Aeropartner splňuje.

aeropartner_02

Zdroj: aeropartner.cz

Webová prezentace společnosti Aeropartner není rozsáhlá, ale zato je velmi dobrou ukázkou skvěle vyřešeného webu, který obsahuje vše důležité na několika stránkách, umožňuje snadný kontakt a vytvoření objednávky. Grafik velmi vhodně zvolil barevnou paletu – kombinace saténově modré s doplňkovou zlatou působí velmi dobře. Stejně tak použitá kombinace patkového písma Milo pro nadpisy s moderním bezpatkovým fontem Proxima vzbuzuje pocit tradice a profesionálnosti. Pochválit je potřeba použité fotografie i video – jsou připraveny na míru pro tento web a vhodně doplňují obsah.

aeropartner_03

Zdroj: aeropartner.cz

Tvůrce webu, společnost Giant, dokázala připravit web, který si se zájmem prohlédneme i my, kteří na výlety nelétáme Cessnou. Web Aeropartner je letos prezentací, která si, za inspiraci pro ostatní, ocenění za nejlepší design zaslouží.

Co myslíte vy? Zasloužil si tento web vyhrát nebo jste měli jiného favorita?

Zdroj úvodní fotografie: giant.cz