Článek

Ofous – Kvalitní web jde vytvořit i za jedno odpoledne

Ofous je netradiční holičství a vlasové studio ve Vršovicích kousek od Krymské, za kterým stojí holič Tadeáš Kneř. Tadeáš vystudoval kadeřnickou školu a pět let sbíral zkušenosti v extravagantním Salonu Joshua. Minulý rok se rozhodl založit vlastní studio. Pruhovaný interiér studia Ofous je inspirovaný tvorbou Tima Burtona. Základem konceptu je osobitost, spojení tradice s moderní dobou, hravá extravagance a budování komunity.

Pro tvorbu webové prezentace se Tadeáš rozhodl využít platformu solidpixels. Služba automatizuje tvorbu webu a je přístupná všem běžným uživatelům i designérům.

„Solidpixels je nejrychlejší způsob, jakým si vytvoříte web na úrovni světových značek. Automatizované procesy šetří peníze a čas, který mohou investovat do grafiky a tvorby obsahu. Široké možnosti administrace jim dávají nezávislost na agentuře a rychlou možnost reagovat na časté změny.“ říká Martin Hakl, zakladatel služby solidpixels.

Kvalitní web za odpoledne

Tříčlenný tým s grafikem a frontendistou dorazil na jedno odpoledne přímo do studia Ofous. V prvním kole diskuzí jsme probrali představy o novém webu, definovali cíle a pustili se do přípravy struktury a prototypu. Cílem bylo vytvořit web, na kterém zákazníci rychle najdou kontakty, možnost rezervace a který zprostředkuje atmosféru studia.

Prototyp jsme mohli vytvářet přímo v administraci solidpixels. To celý proces tvorby zrychluje a umožňuje flexibilně zohlednit připomínky klienta. Souběžně s tím jsme začali připravovat kreativní koncept a grafickou podobu webu. Přítomnost celého týmu na místě nám pomohla rychle poznat, kdo Tadeáš je a co přesně dělá. Zároveň se zjednodušila komunikace a zvedla se míra zapojení Tadeáše do tvorby webu. Inspirací při tvorbě byl vizuálně atypický a nezaměnitelný interiér studia, které zrcadlí Tadeášův kreativní přístup a osobnost. Stejné myšlenky reflektuje i webová prezentace. Připravili jsme proto několik grafických prvků, které jsou použity napříč webem a oživují jednoduchou prezentaci.

Během dalšího týdne jsme zapracovali poslední připomínky a připravili web ke spuštění na www.ofous.com. Realizace tak celkově zabrala pouhých 20 hodin.

Věnujte čas důležitým věcem

Za jeden den jsme připravili celý web, který si Tadeáš dokáže kompletně spravovat sám bez nutnosti zásahu kodéra nebo programátora:

„Díky solidpixels mám rychlý, jednoduchý a přitom in web, který šlape snad na všem, co má display,” říká Tadeáš.

Díky platformě solidpixels jsme se mohli plně věnovat kreativnímu procesu a obsahu. Technické řešení a dodržení všech standardů a nároků na moderní webovou prezentaci jsou zakotvené v samotné platformě. Díky tomu vznikl web, který je plně responzivní, rychle se načítá a zároveň je bezpečný.

Solidpixels používají pro své projekty stovky klientů od malých firem po velké společnosti a díky možnosti zakázkových úprav dokáže platforma vyhovět nejrůznějším požadavkům.

Pro svou prezentaci službu využívá developerská společnost Top Estates, s jejichž webem jsme získali ocenění za nejlepší design v soutěži WebTop100.

Ve spolupráci se Studiem Najbrt zase vznikl web pro technologickou a konzultační společnost Trask.

Na solidpixels je postavený i web designérů ze studia Remembership, kteří novým webem završili představení svojí nové strategie.

Vít Rýznar se pustil do rebrandingu značky koloběžek MIBO. Místo programování a kódování investovali rozpočet do kvalitních fotografií od Taka Tuka.

Tvorba webu se změnila. Vytvořte si prvotřídní prezentaci na solidpixels i vy. Vyzkoušejte si zkušební verzi na 14 zdarma. A pokud jste designér nebo vývojář a tvoříte weby pro své klienty přidejte se jako ambasador a získáte zkušební verzi až na období 3 měsíců.

Zdroj a foto: solidpixels.cz