Loga

Cubex Centrum Praha

Heyduk, Musil & Strnad

  • Hodnoceni redakce
Sending
Vaše hodnocení
4 (3 hlasy)

Koncem června přivítá první návštěvníky multifunkční centrum Cubex Centrum Praha. Vyrostlo v rámci nové zástavby na Pankráci a jeho koncepce umožňuje pořádání širokého spektra nejrůznějších akcí — od kongresů, konferencí, přes firemní prezentace, koncerty až po výstavy, plesy, gala večeře a další. Autorem loga a vizuálního stylu je pražské studio Heyduk, Musil & Strnad, které ho pojalo jako barevnou stylizaci kubisticky stylizovaného písmene C.

 

Cubex Centrum Praha nabízí variabilní prostory v různých uspořádáních pro různé typy akcí. Hlavní sál s kapacitou 1000 osob v divadelním uspořádání je dělitelný na tři části a doplňují ho menší sály a salonky do celkové kapacity 1200 osob. Cubex ale může hostit akce až pro 1700 účastníků díky propojení se sousedním Konferenčním centrem City, které má kapacitu 500 osob.

Architektonické pojetí interiéru odkazuje na český kubismus. Celý prostor vyplňují prvky připomínající tento světově unikátní styl v architektuře. Od prolamovaných ploch na zdech, přes jedinečně koncipované barové a registrační pulty, až po takové detaily jako jsou kubistické prvky ve vybavení cateringu, na míru vyrobené sklenice, chafingy a další dekorace v tomto stylu.

„Při tvorbě značky pro společnost Cubex Centrum Praha, bylo jasným zadáním reflektovat vyjímečnost samotného prostoru kongresového centra. Architektonická koncepce interiéru, která pracuje s prvky inspirovanými kubistickým tvaroslovím a zcela výjimečná práce se světlem, jsou hlavními prvky, které značka prezentuje. Stejně tak, jako se dokáže měnit samotný interiér centra dle požadavků klienta, tak i značka a vizuální styl, dokáží měnit své rozvržení a barevný odstín. Základem značky je stylizace písmene “C”, která je složená z různých tvarů. Ty i při plošném použití vytváří dojem plasticity. Kompozici v rámci značky je možné měnit, to poskytuje prostor ji animovat. Značka respektuje všechny důležité vlastnosti značky,“ popisuje vznik vizuální identity Martin Strnad ze studia Heyduk, Musil & Strnad.

Ukázky vizuálního stylu:

Další práce studia Heyduk, Musil & Strnad

Akademie múzických umění v Praze

IdeaSense

Zdroj a foto: cubexcentrum.cz, hmsdesign.cz