Článek

Nejlepší designéři se po roce sjeli do Bratislavy. Mrkněte čím se prezentovali na konferenci By Design

Minulý víkend proběhl v Bratislavě čtvrtý ročník konference By Design. Opět přivítala skvělé designéry z celého světa (a to nejen mezi přednášejícími) a opět byla už řadu týdnů před začátkem vyprodaná. Níže se pokusím shrnout pár dojmů, myšlenek a nápadů — vhodné třeba pro ty, co na konferenci byli anebo ty co se chystají příští rok.

Skvělou práci na redesignu nizozemské RTL předvedl editorial designer Mark Porter. Včetně zajímavé ukázky, jak se ostatní touto prací „inspirují“. Case study je ke shlednutí na Vimeo, tak tomu 4 minutky dejte.

Pobavili kluci z barcelonsko/francouzskeho studia Mucho. Nejen, že ukázali spoustu prací — chvílemi až moc inspirace najednou, když vám tenhle logo reel běhá před očima:

Ale hlavně mi přisla užitečná jejich zkušenost s klientem, pro kterého navrhovali etikety na víno a popsali svoji cestu od moodboardu až po několik koleček „finálních“ návrhů. Z nichž si klient ani jeden nevybral a šlo se znovu a znovu a znovu. Jak ze života :)

Mucho studio bylo za mě skvělá volba a ideální zdroj inspirace, předvedli toho opravdu spoustu. Například Wallpaper City Guides jsem si uložil ještě pro bližší prozkoumání a určitě skvělá byla i case study pro Movistar. Neuvěřitelně komplexní práce, řešená do každého detailu.

Jonathan Lee z Google představil další neuvěřitelně komplexní práci na Material designu a také prá nepřijatých redesignů loga Google. Pracovat v Google je prostě dreamjob a Jonathan ho má.

Jarmes Jarvis tvoří ilustrace, které sice nejsou úplně můj šálek kávy, ale v hlavě to má srovnáno dobře. Viz třeba tahle myšlenka:

Debbie Millman provozuje podcast Design Matters, kde už vyzpovídala přes 280 designéru, umělců, hudebníků a dalších. Na pódiu rovnou natočila další díl s Jarmesem Jarvisem a hned nato si střihla skype interview s Hartmutem Esslingerem. Zakladatelem Frog design a produktovým designérem, který pracoval i pro Apple. Bohužel kvůli nemoci nemohl dorazit osobně. V tomhle klobouk dolů před organizátory, tohle je přesně jedna z těch věcí, co se pokazila a vybruslilo se z toho se ctí.

Rejane Dal Bello je skvělá designérka, která mě zaujala hlavně prací pro nadaci zabývající se Alzheimrovou nemocí — skvělý nápad s mizejícím písmem:

A posledním přednášejícím byl Josh Higgins, autor vítězné Obamovy prezidentské kampaně a v současné době creative director Facebooku.

Ještě pár slov k organizaci konference. Místo konání bylo přesunuto na druhý břeh Dunaje — do centra, konkrétně divadla P.O. Hviezdoslava, což byl dobrý krok — nejen kvůli lepší dostupnosti, ale i možnosti se najíst či si ve volné chvilce projít město. Samotné divadlo mělo dostatečnou kapacitu i prostorů k poklábosení. Chybělo trochu víc místa na nohy u sedadel na balkóně a trochu více zásuvek k dobití telefonu či notebooku. Ale jinak nechybělo nic, pití dostatek a McDonald za rohem :)

A jedna dobrá rada na konec, nákup vstupenky na příští ročník nenechávejte na poslední chvíli. Výhodnější cenu získáte pokud si vstupenku nadělíte pod stromeček k vánocům (a jestli to bude jako loni, tak bonusem i tištěnou vstupenku k tomu).

PS: Pořadatelé konference By Design toho prý chystají víc, zatím jsou v tomhle ohledu trochu tajemní, takže doporučuju se přihlásit k odběru novinek. Hádám, že to bude stát zato :)

Zdroj a foto: bydesignconf.com