Článek

Na festivalu billboardů Art Moves Festival uspěla práce z Čech

Znáte jediný festival billboard artů na světě? Jmenuje se Art Moves Festival a koná se každoročně v polské Toruni. V červnu odstartoval již 11. ročník. Jde o mezinárodní soutěž, která pracuje s billboardy inovativním způsobem. Nevyužívá je jako reklamní médium, ale jako provokativní umělecká díla, která nutí k zamyšlení a reflexi. Každý ročník má jiné téma týkající se člověka v současném světě sociálních, ekonomických a technologických změn. V loňském ročníku uspěl i grafik Mabi Lusala, který vám svoji práci představí.

Zúčastnil jsem se loňského ročníku na téma: Involvement and responsibility. Can each of us co-create a better world? Chtěl jsem, aby můj příspěvek prezentoval téma jednoduše. Stav naší mysli určuje, jak vnímáme a formujeme svět kolem. Jsme jako drobná, zdánlivě bezvýznamná písmenka, co dokáží ovlivnit vyznění celé věty, celého světa.

Do soutěže se sešlo téměř 800 návrhů od 442 tvůrců z 61 zemí. Světe div se, mezinárodní porota složená z umělců a kurátorů vybrala moji práci mezi 10 nejlepších. Kromě billboardů se vybraná díla prezentovala na citylightech a LED displejích umístěných různě ve městě.

Letos pořadatelé uvedli opět zajímavé téma:

Who governs our lives: we ourselves, other people or algorithm?

Pokud mě políbí múza, určitě se soutěže opět zúčastním. Je to příjemná změna, odpoutat se od mantinelů konvenčních zakázek a pustit se do netradičního úkolu.

Všem kreativcům přeji hezký závěr léta.

Mabi Lusala
grafický designer
www.selfdesign.cz

Zdroj a foto: selfdesign.cz