• Kontakt
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • RSS
Design portál
  • Články
  • Loga
  • Designeři
  • Studia
  • Písmolijny
  • Nabídky práce
Design portál
  • Články
  • Loga
  • Designeři
  • Studia
  • Písmolijny
  • Nabídky práce
Loga

Lucerna Music Bar

14/03/2016

Studio Najbrt

  • Hodnocení redakce
Sending
Hodnocení čtenářů
4 (3 hlasy)

Nové logo Lucerna Music Baru pracuje s původním symbolem lucerny. Její zjednodušení zároveň připomíná také mikrofon, což odkazuje na historii, kdy tehdejší Kabaret Lucerna vedl Karel Hašler. „Zvažovali jsme samozřejmě různá řešení, ale nakonec se ukázalo, že bude nejlepší akcentovat jedinečnost tohoto místa i jeho energii,“ popisuje proces tvorby loga Aleš Najbrt. Moderní vizuální styl pracuje s autorským písmem Fellix LMB a převážně černobílou barevností, která bude postupně doplňována dalšími barvami.

Původní logo:

lucerna-music-bar-05

Zdroj: kousekmusic.cz

Nové logo:

lucerna-music-bar-01

Zdroj: musicbar.cz

Lucerna Music Bar prošel v loňské jubilejní dvacáté sezóně mnoha změnami. Nového kabátu se dočkalo unikátní vysunovací kruhové pódium, jež bylo zrekonstruováno přesně podle prvorepublikové předlohy. Stavebními úpravami prošly bary, provedly se akustické úpravy prostoru a osvětlení pódia bylo doplněné o moderní výkonná světla. „Rozhodli jsme se interiér klubu přiblížit jeho původnímu stavu na konci 20. let. Vyšli jsme z několika málo prvků, které zůstaly v klubu zachované,“ přibližuje změny v klubu majitel Lucerna Music Baru Michal Filip a dodává: „Našemu záměru odpovídá také nové logo, které v sobě kombinuje symboly lucerny, prvorepublikového mikrofonu a unikátního kruhového pódia, které dává návštěvníkům šanci zažít vystoupení interpretů doslova na dosah ruky.“

Písmo Fellix LMB:

lucerna-music-bar-03

Zdroj: musicbar.cz

Lucerna Music Bar se za dvacet let existence stal jedním z nejzásadnějších hudebních míst v České republice. V originálním členitém sále s bohatou kulturní tradicí se za dvacet let vystřídaly stovky zahraničních a domácích interpretů. Historie prostoru dnešního Lucerna Music Baru sahá až do prvního desetiletí minulého století, kdy byl položen základní kámen Paláce Lucerna, v jehož komplexu se klub nachází. Již v roce 1909 byl prostor využíván nejprve jako příležitostné divadlo a později jako Kabaret Lucerna pod vedením Karla Hašlera. Dalším významným rokem v historii sálu je rok 1927, kdy byl otevřen Kabaret – Restaurant Lucerna. Tehdy zde vystupovali slavní čeští umělci v čele s Voskovcem a Werichem a k tanci a poslechu vyhrávaly populární jazzové kapely. Novodobá éra pod současným jménem Lucerna Music Bar byla započata 25. října 1995.

Ukázky vizuálního stylu:

 

lucerna-music-bar-04

lucerna-music-bar-02

Zdroj: musicbar.cz

Aleš Najbrt logo Studio Najbrt

Související články

Loga

Dům pro Julii

31/01/2023
Akce

Blíží se další setkání Designers Mixer. Tentokrát bude o vzniku vizuální identity FOOTSHOP

29/03/2022
Články

SiteOne má k 20. výročí založení nové modulární logo od Studia Najbrt

08/02/2022
Loga

Marathon Studio redesignovalo brand UP! kouče Luca Grasso

27/10/2021
Loga

Dodavatel stínících produktů Maron má novou stínovou identitu od Studia Protein

23/06/2021
Články

Budete valit bulvy! Studio Najbrt představilo plakát 55. ročníku karlovarského festivalu

17/05/2021
Loga

Centrum participace a rozvoje

15/11/2022
Loga

Zemědělský startup Farm Planet má kompletní vizuální styl od studia Brainz Disruptive

19/04/2021
Loga

Datera

22/03/2021
Loga

The Parc

08/03/2021

Design portál je online magazín o designu. Najdete zde články o designu, profily designerů, studií a také nabídky zaměstnání. Design portál funguje od roku 2005.

  • Kontakt
  • O Design portálu
  • Inzerce

Rádi čteme

  • Časopis Font Font — první grafický časopis
  • DeTePe DeTePe — portál o desktop publishingu

Děkujeme za podporu

  • Jobs.cz Jobs.cz – skvělá šance na skvělý job
  • Rathgeber Rathgeber - značení pro průmysl a marketing
  • Light Garden Academy Light Garden Academy

ISSN 1803-6112

  • Kontakt
  • O Design portálu
  • Inzerce
  • JK instal