Článek

Jubilejní WebExpo bude i o designu. Poradíme, které přednášky nevynechat

22. a 23. září 2017 proběhne v Praze již po desáté WebExpo. Konference nabídne 4 přednáškové sály, ve kterých vystoupí více než 80 řečníků — osobnosti z oblasti webového vývoje, digitálního designu a online byznysu. Konference WebExpo patří mezi nejdéle trvající a nejoblíbenější konference o webu ve střední Evropě, letošní jubilejní ročník pak láká na prominentní speakery.

“WebExpo je odborná konference, na které se potkávají weboví vývojáři a UX designeři s marketingovými odborníky či podnikateli. Témata jdou do hloubky, velký prostor však věnujeme předávání zkušeností a znalostí napříč obory,” přibližuje koncept Šárka Štrossová, ředitelka konference WebExpo.

Program konference je tradičně rozdělen do tří částí — design, development a business. Na své si nejvíce přijdou developeři, ale poměrně velký prostor má i design. Na programu je téměř 20 přednášek či rozhovorů, které se budou točit kolem vizuální stránky projektů.

Tip na 5 přednášek o designu, které si nenechte ujít


1 — Jak vybalancovat placené a free projekty poradí designérské duo z New Yorku

Hvězdami konference, které nelze vynechat, jsou Anton & Irene. Toto dvojice, oba bývalý ředitelé legendární agentury Fantasy Interactive z New Yorku, má za sebou práce pro Apple či Metropolitní muzeum umění nebo také návrh dresů pro estonský olympijský tým. Po třech letech fungování dokázali najít dokonalou rovnováhu mezi (placenou!) prací pro klienty a vlastními (neplacenými!) projekty.


2 — Tipy na to, jak vybočit z řady a přežít rok 2020 jako webdesigner od anglána Mikea

Jak přežít rok 2020 jako webdesigner? Na tuto otázku odpoví Mike Kus. Ve své přednášce se Mike podělí o tajemství, jak se dobrat k identitě organizace a využít ji pro inspiraci k vytvoření skutečně vynikajícího webdesignu.


3 — Zkušenosti s budováním světového brandu Airbnb předá Julia

Julia Khusainova se specializuje na experience design v Airbnb. Ve své přednášce bude chtít provést procesem vývoje nových produktů – od fáze nápadu přes testování a ověřování, vývoj, spuštění a ještě dál – k dosažení obchodních cílů, aniž bychom slevili z uživatelského prožitku.


4 — Jaké nedělat chyby a praktické rady od Kvasničky a Řezáče

Loňská přednáška Honzy Kvasničky o UX byla jednou z nejlepších na WebExpo.  Tentokrát Jan a Honza shrnou proces webového projektu od poptávky do spuštění, třídy složitosti webových projektů a především časté chyby dodavatelů i zadavatelů z praxe.


5 — Cesta do hlubin Adobe XD od metaláka Jaye

V oblasti prototypovacích nástrojů nyní v Adobe  dost tlačí na pilu. V beta verzi má nyní software Adobe XD, který představuje zcela přepracovaný  nástroj pro UX design, který spojuje user flow, vizuální design, prototypování a testování v jedné aplikaci. Přednáška, kterou povede Andre Jay Meissner, se hlouběji podívá na vývoj tohoto nástroje.


Bonus — Rady ohledně přístupnosti od Martina Michálka

Martina jsem poznal jako zapáleného frontend designéra a každá jeho přednáška je naplněna radami a tipy z praxe. Nepochybuji, že i z této přednášky odejdu s popsaným sešitem :)


Vedle nich se o své know-how podělí více než 80 řečníků. Kompletní seznam a program najdete na stránkách konference.

Organizátoři očekávají 2 tisíce účastníků, až třetina by do Prahy mohla zavítat ze zahraničí. “WebExpo je dnes akce evropského významu, velké množství zahraničních speakerů a účastníků pak pro české webové profesionály znamená možnost navázat kontakty a získat zkušenosti i z jiných trhů, než je ten náš,” doplňuje Štrossová. Přednášky budou proto ve většině případů probíhat v angličtině.

WebExpo se koná 22.-23. září, tradičně v prostorách pražské Lucerny, pro zvýšený zájem však rozšířených o další přednáškové sály a odpočinkové prostory ideální pro networking. Lístky jsou ještě v prodeji na oficiálním webu akce www.webexpo.cz.

Zdroj a foto: webexpo.cz