Hezké české

Dubové postavičky Petra Václavka mají svůj web i kalendář

Autor nebo tvůrčí tým:

Petr Václavek

dubanci-01
Zdroj: dubanci.cz

Název:

Dubánci

dubanci-02
Zdroj: dubanci.cz

Popis:

Dubánci jsou postavičky z žaludů a dubových větviček. Začal jsem je pro děti vyrábět před několika lety, vždy na podzim, když jsme měli plnou zahradu spadaných žaludů. Postupně dostávali dubánci určitou jednotnou formu a já se začal věnovat trochu více jejich focení – připravoval jsem různé scény a výsledné fotky hodně upravoval ve Photoshopu. Tak se postupně ze zábavy pro děti stala zábava pro mě.

Když jsem první letošní fotky dal na Twitter a Facebook, dostal jsem velmi kladnou odezvu a fotky dubánků se začaly neuvěřitelně rychle sdílet a šířit po internetu (hlavně na facebooku, ale našel jsem jednoho dubánka použitého i v polské volební kampani). Raději jsem pak dubánkům vytvořil vlastní web a facebookové stránky. Na konci podzimu mi přišlo líto, že by jejich fotografie zapadly a tak jsem se rozhodl, že z těch nejlepších udělám kalendář na příští rok.

Ale tvorba dalších dubánků tím rozhodně nekončí. S dětmi jsem nasbíral spoustu materiálu a nápadů mám na celý příští rok.

dubanci-03
Zdroj: dubanci.cz

Kde je možno vidět nebo koupit:

dubanci-04
Zdroj: dubanci.cz

Získaná ocenění či zajímavost:

Hodně mě překvapilo, kolik dalších lidí na internetu jsem inspiroval k tvorbě vlastních postaviček z žaludů, kaštanů a jiných přírodnin. Jejich autoři mi postupně začali posílat vlastní fotky, až jsem těmto „přespolním“ dubánkům musel udělat vlastní galerii http://dubanci.cz/galerie-prespolnich-dubanku

Zdroj: dubanci.cz