Článek

Do 15. listopadu máte možnost zdarma přihlásit svůj projekt do Bienále Brno 2018

Do 15. listopadu 2017 mohou grafičtí designéři přihlašovat své práce do Mezinárodní soutěžní přehlídky, která tvoří tradiční jádro Bienále grafického designu Brno. Zaslané exponáty posoudí mezinárodní výběrová porota, jejímiž členy jsou přední světoví grafičtí tvůrci a odborníci.

Pozvání do poroty přijali šéfredaktor časopisu Slanted a kreativní ředitel Melville Brand Design Lars Harmsen, působící v Mnichově, kreativní ředitel časopisu Apartamento, grafický designér Omar Sosa, působící v Barceloně a New Yorku, grafická designérka Emma Thomas ze studia A Practice for Everyday Life v Londýně a grafický designér Jiří Karásek ze studia Marvil v Praze. Součástí poroty je rovněž kreativní skupina OKOLO, která je kurátorem výstavy.


Autory vizuálního stylu bienále grafického designu Brno 2018 jsou Matěj Činčera a Jan Kloss

Zobrazit ukázky

Bienále Brno 2018 je představí to nejlepší z grafického designu let 2015–2017

Soutěžní přehlídka je otevřena všem formám grafického designu a bude obsahovat vizuální identity (jednotný vizuální styl akcí, institucí, měst, výstav), knižní edice a výstavní katalogy, časopisy, noviny a jiná periodika, plakáty, návrhy písem, orientační a informační systémy, webové projekty, animace, obalový design a další díla.

Každý účastník soutěže může přihlásit maximálně 3 projekty. Přihlášky nejsou nijak zpoplatněny. Oproti minulému ročníku je však třeba kromě elektronické přihlášky zaslat projekt také fyzicky na adresu pořadatele — Bienále Brno. Díky tomu se zaslané práce soutěžících dostanou do cenné sbírky grafického designu.

Přihlášení projektů je možné na webu Bienále Brno 2018.

Práce vystavené v rámci soutěžní přehlídky posoudí mezinárodní výběrová porota, která udělí několik ocenění, mezi nimi Grand Prix 28. mezinárodního bienále grafického designu Brno – Cenu ministra kultury ČR, Cenu primátora města Brna a Cenu Českých center udělovanou grafickému designérovi do 35 let. Výsledky soutěže budou veřejnosti prezentovány na tiskové konferenci 10. května 2018, v den zahájení BB2018.

Zdroj a foto: bienalebrno.org