Článek

Česká šperkařka Daniela Komatović získala zlato v soutěži A’Design Award & Competition

Daniela Komatović zazářila v mezinárodní prestižní soutěži A’Design Award & Competition 2017 se svou kolekcí zlatých unikátních šperků s drahými kameny „Eye To The Soul“, za kterou ji bylo uděleno zlaté ocenění v kategorii „šperky, hodinky a brýle“. Daniela Komatović se tak stala první Češkou, která si veze ocenění z této prestižní kategorie.

A’Design Award & Competition patří nejvýznamnější mezinárodní soutěže, které hodnotí design a umění. Za zmínku jistě stojí i fakt, že autorku do soutěže pozvali sami organizátoři, poté co zaznamenali její tvorbou v londýnském designovém magazínu Not Just A Label, který sdružuje designéry z celého světa.

 

A’Design Award & Competition je mezinárodní soutěž se sídlem v Miláně sestavená ze 173 členů poroty, mezi kterými nechybějí profesoři z akademií, světově uznávaní designeři a umělci, obchodníci a novináři z celého světa. Ze zhruba z 20 000 přihlášených účastníků do užšího kruhu postoupí okolo 9 000 designérů. Ti pak soutěží v 97 kategoriích z oblasti umění a designu.

 

 

Samotné předávání ocenění se odehrálo na zámku Villa Olmo na krásném jezeře Como v Itálii, kterého se zúčastnilo 700 lidí a kde si Daniela Komatović osobně ocenění převzala. Všechny oceněné práce jsou vystaveny na zámku produ Di San Francesco.

 

 

Daniela žije a tvoří už 9 let v Bělehradě a kromě navrhování šperků se také zabývá makro fotografií, grafickým designem a malířstvím. Tématem jejích obrazů jsou především děti s nelehkým osudem, se kterými se dostane do kontaktu během své charitativní činnosti.

 

Zdroj a foto: danielakomatovic.com, competition.adesignaward.com