Článek

Blíží se konference Splash – slibuje přednášky, workshopy a tombolu s 3D tiskárnou

Ve dnech 17. – 18. 9. 2016 se koná již dvanáctý ročník grafické konference Splash! Konference je určena profesionálům i nadšencům v oboru počítačová grafika, animace a vizualizace. Série přednášek návštěvníkům poodhalí vše co se děje při výrobě úchvatných počítačových děl, filmů, her nebo vizualizací a animací.

Dnes jsme v Praze na skvělém festivalu SPLASH. Jde nám o to zjistit jaký je zdejší trh s grafiky. Chceme vidět, jestli se zde najdou někteří umělci se zájmem pracovat v budoucnu u jedné z našich poboček.
Christian Guthrie / global recruiter / MPC

Na akci budou zástupci firem jako je MPC, PixelFedearation či UPP hledat nové talenty, tak si nezapomeňte naleštit portfolia :) Nedílnou součástí bude i nedělní tombola, kde letos bude možnost vyhrát 3D tiskárnu od Prusa Research.

Přednášky a workshopy

Unikátní workshopy dovolují aktérům zúčastnit se pod vedením profesionálů z oboru výroby, vše si na živo na připravených počítačích vyzkoušet a s lektorem workshopu živě komunikovat či zkoušet jeho rady a tipy. Konference je také setkáním lidí z oboru 3D animace a vizualizace, návštěvníci zde mohou diskutovat, testovat nejmodernější hardware a software či obdivovat vystavená grafická díla předních českých a slovenských 3D grafiků.

Cílem konference je také návštěvníkům zprostředkovat pracovní nabídky a obchodní kontakty. Letos se můžete těšit jak na české tak na zahraniční řečníky.

Přijít na tento typ konference znamená poznat nové lidi, získat nové přátele a kontakty a to vám pomáhá dostat se do této branže, naučit se něco nového a zlepšit se.
Darek Zabrocki/ concept artist, illustrator / Blur studio

Konference se zúčastní např. designer Michal Jelínek, freelancer Tomáš Muller, Viktor Müller – Visual effects director společnosti UPP, ze zahraničí přiletí Hugo Guerra ze studia The Foundry, Audrey Ferrara z londýnského MPC nebo Hidetata Yosumi ze studia Illion.

splash-konference-01

Zájemci o aktivní workshopy se mohou těšit například na Izzy Burton – Concept Artist Animator, Tomáše Müllera– Freelance digital artist, Cyril Roquelaine – Freelance Sculpter nebo Matúše Nedeckého ze společnosti FlyingArchitecture Archviz.

splash-konference-02

Nejlepší místo kde se sejít se všemi pod jednou střechou. Je to tu super.
Pavel Kacerle / lighting technical director / ILM

Místo konání – tradičně kampus České zemědělské univerzity

Grafická konference Splash se koná i po dvanácté na stejném místě v Praze v kampusu České zemědělské univerzity. Místo se nachází nedaleko letiště Václava Havla (dříve letiště Ruzyně) v okrajové části města v dosahu MHD. Je zde k dispozici veškerá potřebná infrastruktura a zázemí v příjemném a klidném prostředí.

Zdroj a foto: get-splashed.cz