Ilustrace

Tomáš Brechler

Pár slov o mně…

Jsem ilustrátor a příležitostný grafický designer na volné noze z Prahy, věnující se především vektorové ilustraci, nicméně občas rád využívám i jiné digitální techniky.

Vystudoval jsem Orange Factory (obor Reklamní grafika), docházel jsem taktéž na VOŠG Hellichova, kterou jsem však nedokončil. Digitální ilustraci jsem se však začal věnovat již před studiem, stal jsem se například členem několika zahraničních skupin, které se zabývaly digitální ilustrací a fotomanipulacemi (Evokeone, Konvulse, Intrinsic Nature). Spolupráce se členy těchto skupin mi pak hodně pomohla formovat celkový styl a rozšiřovat obzory digitální ilustrace a grafiky. Mé práce se objevily například v rumunské 115 Digital art gallery, na akci Tiger Translate, pořádané asijským pivovarem Tiger beer či na obálkách románů od francouzského nakladatelství ActuSF. V říjnu 2015 jsem vyhrál Behance portfolio review v Ogilvy & Mather v Praze.

V současné době pracuji na zjednodušení stylu, vedoucímu zároveň ke značnému zrychlení procesu ilustrace. Mezi mé inspirační zdroje patří jednoznačně Behance, kde je možné sledovat aktuální dění v designové a umělecké oblasti po celém světě. Na druhou stranu však sbírám i staré ilustrované knihy a další materiály od převážně československých ilustrátorů (Rotrekl, Foll, Škoda, Zápal, Fuka a další), jejichž styly velmi obdivuji.

Mé práce jsou k vidění na mém portfoliu, na Behance nebo na Dribbble.

brechler-autoportret-dp-1200

Zdroj: tomasbrechler.com


Serious Games

Osobní projekt – série ilustrací, zabývajících se tématikou klasických konzolových her – Space Invaders, Pong a Asteroids. To, co může hráči připadat jako jednoduchá hra, je pro herní hrdiny komplikovaný úkol či otázka přežití.

brechler-1-1 serious games-dp-1200-3

brechler-1-2 serious games-dp-1200-2

brechler-1-3 serious games-dp-1200

Zdroj: tomasbrechler.com


Málo barev

Výběr z tvorby za poslední půrok – ilustrace vznikají za použití omezeného množství barev.

Hrozba trojských koňů – ilustrace na téma známého malware. Trojan napadne zařízení, ze kterého může krást uživatelská data, následně se může rozšířit i do dalších uživatelových zařízeních.

brechler-2-1 dp-trojan-1200

Virtuální přátelé – set ilustrací, zabývajících se tématem krádeží identity a předstíráním identity na webu obecně.

brechler-2-2 dp-mobil-1200

Dronové šílenství – návrh layoutu článku o zvyšujícím se počtu využití bezpilotních dronů, možnostech jejich využití a nebezpečích, která drony mohou představovat.

brechler-2-3 drony-designportal

Zdroj: tomasbrechler.com


Abeceda

Jeden z prvních projektů v rámci zjednodušování stylu – každé písmeno je vlastní ilustrace s konkrétním námětem podle (anglického) slova začínajícího na dané písmeno. Jako součást projektu vznikl dvojbarevný tisk (stítotisk).

brechler-3-1 dp-a-1200

brechler-3-2 dp-pismena-1200

brechler-3-3 dp-plakaty-1200-print

Zdroj: tomasbrechler.com