Článek

Zpětná vazba, networking a slevy od Adobe, blíží se Behance Portfolio Reviews

BehanceZpětná vazba, networking a slevy od Adobe, blíží se Behance Portfolio Reviews

V Praze se bude tento týden konat už třetí Behance Portfolio Reviews. Akce je určena primárně pro lidi z kreativních oborů a nabízí možnost získat zpětnou vazbu na své portfolio od předních českých profesionálů z oboru. Zváni jsou všichni, kteří působí v oblastech digitální produkce, vizuální produkce, kreativa a strategie.

-
Zdroj: facebook.com

 

Hlavními znaky akce jsou zpětná vazba na portfolio a networking

Behance Portfolio Review je v našich končinách stále tak trochu novinka. O podrobnější představení akce jsem tedy požádal jednoho z organizátorů Dana Tržila ze Striker Digital, který mi odpověděl i na několik dalších otázek.

 

Můžeš nějak popsat akci Behance Portfolio Reviews?

Behance Portfolio Reviews je událost probíhající ve vice než 150 městech po celém světě. Dne 16. května máte, již potřetí, možnost se setkání lidí z kreativních oborů zúčastnit i v Praze. Akce nabízí možnost získat zpětnou vazbu na tvé portfolio a jiné tipy od předních českých profesionálů z oboru. Zastoupeny budou oblasti digitální produkce, vizuální produkce a fotografie, kreativa a strategie. Podrobnější informace naleznete také na behance-review.cz.

 

Mužeš krátce představit každého z týmu lídrů?

Tým lídři budou:
Luboš Buračínský (creative director) — Srdcem podnikavec a duší designer, od založení digitální agentury Striker si prošel nejednou specializací v rámci designu, motion graphics animace nebo postprodukce. Dnes se věnuje produkci komplexnějších projektů, převážně na koncepční rovině, nicméně na stylus také občas dojde!

Tomáš Muller (2D/3D artist, designer) — Ikona českého komerčního designu. Více než 11 let se věnuje tvorbě reklamních vizuálů, kreativní retuši a matte paintingu.

Jakub Sodomka (digital art director) — Jeho parketou jsou strategie digitálních kampaní, art direction a design, kterým se věnuje přibližně 6 let. V roce 2011, jako zatím první z ČR, vyhrál bronz na prestižním festivalu kreativity a reklamy Young Lions v Cannes. Nyní je hlavou digitálního týmu Striker Digital.

Šimon Podehradský (digital creative director) – Prošel agenturami jako např. Symblaze či Mark BBDO, kde realizoval desítky digitálních projektů pro významné klienty. Aktuálně kreativně vede „digital“ tým v rámci „new business“ aktivit Mather Advertures i skupiny Ogilvy&Mather.

Jan Reeh (3D/CGi generalist) – Několik let se věnuje vizuální tvorbě pro reklamu a film. Jeho specializací je 3D vizualizace, simulace a vizuální efekty.

Filip Slováček (UI/UX designer) — Interactive art director a designer hájící dres Strikeru. Šest let zkušeností z freelance dráhy a práce v agenturách jako Symbio, 2Fresh nebo Fantasy Interactive.

Vašek Širc (photographer) — Výrazný český módní fotograf se silným rukopisem, citem pro světlo a osobitým názorem. Svoje schopnosti dokázal za dobu svého působení jak v módní, tak i v reklamní fotografii.

Tomáš Mrkvička (strategist, creative thinker) — Začínal jako kreativec, poté byl mnoho let strategický plánovač ve velké reklamní agentuře. Dnes se zabývá budováním značek a strategickým plánováním komunikačních kampaní na volné noze. Pracuje pro velké i malé klienty.

-
Zdroj: behance-review.cz

Co si má každý účastník donést s sebou?

Nezapomeň si vzít svoji práci na flashce, počítači nebo třeba vytištěnou v ruce.

 

Jak bude akce probíhat? S flashkou v ruce bude každý grafik obíhat tým lídry nebo tam bude nějaká panelová diskuze?

Tým lídři budou mít svá stanoviště rozdělená dle jednotlivých oborů. Každý si tedy vybere, co ho zajímá, s kým by chtěl svoji práci prodiskutovat a přijde na jeho stanoviště.

 

Můžu se přijít podívat i když nemám pohromadě svoje portfolio? Dá mi akce něco kromě networkingu?

Podívat se může přijít každý ovšem zpětná vazba na portfolio a networking jsou hlavními znaky akce. Dalším velkým bonusem je získání 40% slevy na Adobe Creative Cloud pro všechny účastníky a jeden šťastlivec dokonce obdrží roční předplatné na Creative Cloud zdarma.

 -
Zdroj: behance.net/reviews

Na Facebooku v tuhle chvíli se přihlásilo k účasti asi 80 lidi a dalších 80 zvažuje účast. Zdá se mi to hrozně moc, jak plánujete tento nápor zvládnout?

Z našich zkušeností víme, že počet přihlášených na Facebooku bývá výrazně vyšší, než kolik lidí se pak nakonec ukáže. Nicméně uzpůsobíme počet stanovišť podle zájmu lidí a případně zkrátíme jednotlivé konzultace, aby opravdu každý měl možnost dostat nějakou užitečnou radu.

 

V jakých intervalech plánujete zopakovat tuto akci, případně chystáte se i do dalších měst?

Akce se koná jednou ročně a přibližný datum akce je celosvětově stanoven Behance. Plánujeme nadále pořádat pražská setkání. Pořádání podobných akcí v dalších městech necháme jiným nadšencům :)

 

Behance Portfolio Reviews
-Setkání lidí z kreativních oborů

Datum:
16. května

Místo:
Node5 v Radlické ulici, v Praze

Další informace

 

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/behance-portfolio-reviews-2013.html

13.05.13