Akce

Diplomky studentů UTB: 28. června — 22. července 2018


Termín: 28. 6–22. 7. 2018   |   Lokalita:  Zlín   |   Vstupné: zdarma


Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně příchází s úplně novou koncepcí prezentace diplomových prací svých absolventů. Design, výtvarné projekty i filmy budou představovány poprvé všechny na jednom místě – ve zlínském zámku a budou přístupné od 28. 6.–22. 7. 2018 na výstavě Diplomky 18.

Petr Sehnoutka

Anna Benešová

V minulosti měly jednotlivé ateliéry svoje samostatné výstavy a filmové přehlídky na několika místech Zlína a také v různou dobu. Pro veřejnost bylo proto velmi komplikované, ne-li přímo nemožné, seznámit se se všemi absolventskými projekty. Zlínský zámek stojící uprostřed města znamená pro návštěvníky výstavy diplomových prací snadno dosažitelný cíl, který lze navštívit i opakovaně.

Pawel Ratajczyk

Jiří Liška

Výraz “design” je zvláště v poslední době velmi užívané slovo, které již proniklo nejen do společenských časopisů, ale také se vyskytuje v běžné hovorové mluvě a často v ne úplně patřičných souvislostech. Pokud se vydáte na zlínský zámek za výstavou Diplomky 18, čeká vás tam přehlídka hned několika ateliérů, jež nesou slovo “design” ve svém názvu, v jejich případě jde však o správné pojmenování vycházející z významu “tvořit”: autorskou kolekci obuvi a módních doplňků představuje Ateliér designu obuvi, vznik oděvní značky nebo např. způsoby využití inspirace při tvorbě ukazuje Ateliér designu oděvů, symbiózu skleněných objektů s výstavním prostorem nabízí Ateliér designu skla, modulaci virtuálního, ale i reálného prostoru a jeho interakci s uživatelem digitálních technologií rozvíjí Ateliér digitálního designu, budování korporátní identity včetně tvorby nabízeného produktu nebo grafickou úpravu rozsáhlé tištěné nebo digitální publikace představuje Ateliér grafického designu, variabilní systém k odprezentování produktů nabízí Ateliér produktového designu, vedle toho pak Ateliér průmyslového designu přichází s originálními produkty v široké škále zaměření – ať už jde např. o nábytek, svítidla, oblečení, bytové a kuchyňské doplňky nebo dopravní prostředky. Ateliér prostorové tvorby se v diplomových projektech zabývá navrhováním realizace výstavy významné tradiční české firmy a různé autorské přístupy k fotografování přináší expozice Ateliéru reklamní fotografie. Návštěvníci zámku jistě ocení také možnost zhlédnout bohatou nabídku animovaných filmů z produkce Ateliéru animované tvorby a dokumentárních i hraných filmů vytvořených v Ateliéru audiovizuální tvorby.

Eva Papoušková

Barbora Procházková

Tématicky, technologicky i materiálově velmi bohatá škála vystavených projektů a produktů znamená, že výstava diplomových prací absolventů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně může být zajímavá nejen pro znalce, tvůrce, studenty nebo adepty designu, fotografie nebo filmu, ale také pro zájemce z řad široké veřejnosti.

Vernisáž výstavy je 28. 6. v 18 hodin. Další informace najdete na webu akce.

Zdroj a foto: Pavel Noga, fmk.utb.cz