Článek

Zlín v New Yorku / Zlín in New York

ZLÍN V NEW YORKU / ZLÍN IN NEW YORKZlín v New Yorku / Zlín in New York

(New York, USA, květen–září 2008) V několika galeriích města New York – v Museum of Arts & Design, Českém Centru New York, Českém národním domě, galerii Dumbo v Brooklynu – se představí město Zlín a jeho historie, současnost, architektura, designérská tvorba, fotografie, film.

MÓDA
V Museum of Arts & Design proběhla 20. 5. velká módní přehlídka, která představila tvorbu oděvní designérky Šárky Šiškové. Kolekce nazvaná Města ve mně je inspirovaná dvěma městy, která celý projekt pomyslně propojuje, Zlínem a New Yorkem. Akademická malířka Šárka Šišková vede ateliér oděvního designu na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde je také ředitelkou Ústavu produktového designu.

www.siskova.cz

 ZLÍN V NEW YORKU / ZLÍN IN NEW YORK

FRESH DESIGN
V Českém centru v New Yorku se představí mladí designéři, kteří studují v ateliérech oděvního designu, prostorové tvorby, průmyslového designu a designu obuvi. Všechny tyto ateliéry zastřešuje Ústav produktového designu Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Výstava byla zahájena 15. 5. a potrvá do konce července.

www.fmk.utb.cz

ZLÍN V NEW YORKU / ZLÍN IN NEW YORK

ARCHITEKTURA
O zlínské architektuře přednášela místní rodačka, světově uznávaná architektka profesorka Eva Jiřičná. Akce proběhla 19. 5. v České národní budově. Prostorové řešení projektu zajišťuje, částečně se svými studenty, renomovaná zlínská architektka Hana Maršíková. Ta je také vedoucím pedagogem ateliéru prostorové tvorby, součásti Ústavu produktového designu Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.
 
FOTOGRAFIE
Na přípravě fotografií prezentujících oděvní modely Šárky Šiškové se podíleli Dan Vojtěch a Tereza Vlčková, studenti ateliéru reklamní fotografie Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

FILM
Audiovizuální prezentaci oděvní kolekce Šárky Šiškové, která bude doprovázet módní přehlídku, vytvořila Linda Vorlíčková, studentka audiovize, která je součástí Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

GRAFICKÝ DESIGN
Vizuální styl výstavy a všechny propagační materiály k projektu Zlín v New Yorku vytvořilo kutululu creative line studio.

www.kutululu.cz

Další informace naleznete na stránkách akce www.zliny.org

Podívejte se také na krátký propagační film, který pro výstavu Zlíny natočil Jan Otruba

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/zlin-new-york-zliny-2008.html

21.05.08