Akce

Zlin Design Week 2019

● Termín: 3. – 10. 5. 2019,
● Lokalita:  Zlín,
● Vstupné: zdarma

Zlin Design Week od 3. do 10. května 2019 promění Zlín v město revolučního designu. Akci pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Součástí je mezinárodní soutěž Best in Design, Konference design & marketing, PechaKucha Night Zlin, workshopy Vepřo knedlo design a spoustu dalšího.

„Revoluce je pro nás cesta k novým materiálům, technologiím, postupům a vynálezům. Věříme, že design je stvořený k sebevyjádření, hledání nových řešení, upozornění na opomíjené problémy a vytvoření senzací, které zasáhnou veřejnost. Chceme tento nový pohled přenést i na návštěvníky, aby ji nechápali jen ve spojení s politickými činy,“ vysvětluje téma Vendula Gregorovičová, manažerka Zlin Design Weeku.

Po celém Zlíně budou k vidění výstavy designových studií, firem i studentů designu. Již tradičně se na zámku představí ateliéry Fakulty multimediálních komunikací s výstavou studentských prací na téma REVOLUCE, kterou opět kurátoruje Adam Štěch, zakladatel a člen kreativní skupiny OKOLO.

Nedílnou součástí je již 10. ročník mezinárodní soutěže pro mladé designéry Best in Design. Designéři do 30 let mají možnost vyhrát až 4000 € a stáž v přední designérské firmě.

Projekt pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ti do programu přenesou i jedinečné propojení designu a marketingu, které je pro fakultu tak typické. Jak tahle kombinace funguje v praxi, budete moci vidět na Konferenci design a marketing nebo workshopech Vepřo knedlo design.

Díky netradičním a mnohdy i nečekaným spolupracím nabídne Zlin Design Week bohatou škálu doprovodných aktivit.

Festivalový vizuál

Vizuál je typograficky založen na nápisu REVOLUCE, který se skládá ze tří fixních částí, zbytek se dá deformovat na jakoukoliv výšku, což má připomínat, dnes již hojněji využívaná, variabilní písma – revoluci v typografii. Nápis se vždy přizpůsobuje formátu, na kterém je. S tímto pracujeme také při soutěži Best in Design, kdy různá výška písmen připomíná stupně vítězů.

Tím, že je mezera v písmenu L hodně výrazná, hlavně při vzrůstající výšce nápisu, rozhodli jsme se z ní udělat přednost a využít ji. Jedním z využití je, že skrze ni můžou procházet různé objekty – jako symbol toho, že v revoluci boříme omezení. To jde vidět například při medailoncích ke Konferenci design & marketing nebo při banneru k výstavě Fakulty multimediálních komunikací.

Termín a místo:

  • 3. – 10. 5. 2019
  • Opening: na platformě 14|15 Baťova institutu
  • Výstavy: na Zlínském zámku a dalších místech ve Zlíně
  • Výstavní moduly v centru Zlína

Vstupenky:

  • Zdarma.
  • Vstupenka je nutná pouze na konferenci: 1 790 Kč Kč (student 690 Kč).

Další informace:

Zdroj a foto: zlindesignweek.com