Článek

Výstava Doteky severu prodloužena

Doteky SeveruVýstava Doteky severu prodloužena

Doteky Severu – je název neobvyklé výstavy fotografií z Norska a Islandu Petry Doležalové, která se bude konat v Křížové chodbě galerie Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1 od 17.1.-11.2. 2007.

Doteky Severu

Zůstaňte v teple a dotkněte se Severu všemi smysly – prostřednictvím fotografií, hudby, textů a designu. Součástí výstavy bude i křest autorčiny stejnojmenné knihy „Doteky Severu“ a soutěž o výlet do Norska s CK Periscope Skandinavie. Část multimediální expozice bude věnována nejstaršímu evropskému národu žijícímu za polárním kruhem v oblasti Finnmarku, který stále vyznává původní hodnoty a tradice.

Doteky Severu

Do životů jeho obyvatel se podařilo autorce během několika let nahlédnout a jeho hodnoty uprostřed samoty by chtěla zprostředkovat i vám. Výstava i kniha přináší krátké svědectví o drsné povaze, ale i neuvěřitelné rozmanitosti Severu. Návrh expozice vytvořila Nicol Gale. Výstavu zaštítilo velvyslanectví Norského království.

Doteky Severu

V rámci vstupenky na výstavu Doteky Severu navíc můžete  navštívit i expozici věnovanou počátkům a vývoji Univerzity Karlovy, která zahrnuje staré rukopisy a modely staveb umístěných v krásných prostorech ze 14.století.

Otevřeno: denně 10-18 h.

Více na http://www.bluewind.cz.

Doteky Severu

Doteky Severu

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/vystava-doteky-severu.html

01.02.07