Článek

Vyšel nový Font – hlavním tématem je vizuální styl žvýkaček

Nové číslo časopisu Font, s pořadovým číslem 153, má tentokrát hravé téma — žvýkačky. A také vizuální styl točící se kolem těchto sladkých, barevných a lepivých bublin. Samozřejmě je zde i mnoho dalších rozhovorů, článků a informací. Pojďme společně do nového Fontu nahlédnout.

Rozhovory

Úvodní rozhovor vedla Věra Marešová s grafickým designérem Janem Šabachem, který momentálně žije a pracuje v Massachusetts v USA. Najdete zde ukázky jeho prací jak pro české, tak americké klienty a zajímavý je i pohled na život a styl práce v zámoří.

Jiří Šebek byl zařazen do prestižní série Fuji X-Photographers a zároveň obdržel cenu v rámci Czech Press Photo. Jeho fotky zachycují krásné geometrické tvary architektonicky zajímavých staveb a rozhovor s ním rozhodně stojí za přečtení. Jestli znáte obal posledního CD Tomáše Kluse a líbí se vám kombinace ilustrací a fotek, pak si nenechte ujít rozhovor s jeho autorkou —ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou.

Za zmínku určitě stojí i rozhovor s Helenou Jakoubě, která organizuje pravidelné setkávání designérů DesigNoon. Pokud neznáte, jedná se o velmi zajímavý diskuzní formát a Helena s ním má ještě velké plány. Tak držíme palce.

Žvýkačky

Hlavní téma čísla zabírá deset stran. Najdete zde ukázky historických i aktuálních reklam či vizuálů propagujících žvýkačky — například Wrigley’s z roku 1913 a k vidění je i české Pedro. Je vidět, že jak pro grafiky, tak pro tvůrce reklam jsou žvýkačky zajímavé téma a dokáží vytvořit i velmi hravé a zapamatovatelné věci (takové to domácí žvýkání :). Tradiční hodnocení log doprovodil svým komentářem Robert Štencl.

Další články

Soutěž Young Package 2017 zná své vítěze a na nejlepší práce se můžete podívat i na dvoustraně věnované této obalové soutěži. Jan Charvát z Monotype, sepsal report z dvou akcí TypoBerlin a TypoLabs. Hezké pokoukání slibuje článek o aplikaci Hravouka Terezy Vostradové.

O rebrandingu značky Primeros jsme nedávno psali, ve Fontu se na tuto velmi krásnou práci, za kterou stojí Tomáš Brousil, Jakub Korouš a Matěj Chabera, můžete znovu podívat. Velmi dobře vypadá i kniha Graphic: 500 Designs that Matter s nejznámějšími grafickými vizuály z celého světa. Může to být tip na velmi dobrý zdroj inspirace.

Kolaborativní nástroje při online spolupráci popsal a rozebral Richard Krejčí. Existuje spousta možností, jak v týmu spolupracovat a je dobré o nich vědět. Z technického pohledu podobnou tématiku — síťová úložiště ve firmě, popsal Ivan Malík. Rychlost disků, ups a zálohování je také něco, co týmová spolupráce nutně vyžaduje.

Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu. Stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz