Článek

Vyrazte na Warsaw Home — největší veletrh nábytku a interiérového designu ve středovýchodní Evropě

Polsko je nábytkářskou velmocí. V roce 2016 hodnota vyrobeného nábytku činila více než 42 mld. zlotých! Těžko se lze tedy divit, že právě v Polsku – v Nadarzynie – se uskuteční největší přehlídka nábytkářského a interiérového designu ve středovýchodní Evropě – veletrh Warsaw Home. Své výrobky představí více než 600 vystavovatelů – včetně mnoha uznávaných, globálních značek. Expozice zaujmou plochu téměř 70 tis. m2. A to je teprve začátek.

Veletrh začíná 6. října

Rozsah druhého ročníku Warsaw Home odpovídá kondici polského nábytkářského odvětví. A to si dobře vede. Jak vyplývá z údajů Celopolské hospodářské komory výrobců nábytku, v posledních letech Polsko postoupilo na šesté místo (z desátého) ve výrobě nábytku v hodnotovém vyjádření. Zaujímá také čtvrté místo v globálním žebříčku vývozců nábytku.

Se zohledněním objemu vývozu počítaného v kilogramech Polsko zaujímá v nábytkářství druhé místo na světě – ihned za Čínou. Jako by toho nebylo málo! Nápady polských návrhářů se těší čím dál většímu uznání mezinárodních odborníků. A samotní polští designéři spolupracují s největšími značkami a dokazují tak, jak velký má Polsko potenciál.

Jak tedy vypadá polský nábytek?

O tom se budete moci přesvědčit při návštěvě expozic Warsaw Home. V Nadarzynie svá řešení a nápady představí největší polské nábytkářské továrny. Nebudou také chybět známé mezinárodní značky. Mezi vystavovateli budou mimo jiné Vitra, Zieta, Vzór, Vox Meble, Nowy Styl, Comforty, Ton, BRW, Noti, Balma, Profim, Paged. Úplný seznam vystavovatelů můžete najít zde.

To ale není všechno

Program setkání, přednášek a diskuzních panelů na Warsaw Home a Poland Design Festival se hemží známými jmény a zajímavými tématy. Autority designu – návrháři, architekti a tvůrci užitného umění představí své nejlepší práce. Vedle zahraničních slavných firem (mimo jiné Karim Rashid, Neri & Hu a Pierre Frey) se na podiu Warsaw Home objeví také polští návrháři, mimo jiné: Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Mac Stopa, Robert Majkut, Krzysztof Kubasek, Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski a Piotr Kuchciński.

Warsaw Home se uskuteční ve dnech 6.–8. října na výstavišti Ptak Warsaw Expo v Nadarzynie, Al. Katowicka 62. Objekt je vzdálen 10 min. od letiště Chopina a 20 min. od centra Varšavy.

Nenechte si to ujít!

Zdroj a foto: warsawhome.eu