Článek

Ve Zlíně dnes ocení mladé talenty mezi designéry!

Talent designuVe Zlíně dnes ocení mladé talenty mezi designéry!

Slavnostní udílení cen soutěže pro mladé designéry Talent designu 2013 proběhne 2. 5. 2014 od 18:00 hodin v Kongresovém centru Zlín. Soutěž pořádaná Nadačním fondem JUDr. Martina Růžičky ve spolupráci se studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně má za cíl najít a ocenit nejlepší designéry mezi studenty.

Přes 500 přihlášek

V letošním ročníku největší studentské designérské soutěže v ČR se v pěti kategoriích účastní více než 500 prací z celého světa. Ceny v kategoriích Produktový design, Průmyslový design, Architektura a interiér, Fashion design a Grafický design budou uděleny vítězům vybraným odbornou porotou na základě funkčnosti, inovativnosti, originality a kvality zpracování návrhu. Vítěz každé kategorie obdrží finanční odměnu 20 000 korun. Vrcholem večera bude vyhlášení absolutního vítěze napříč kategoriemi. Ten získá ocenění Talent designu 2013 a finanční odměnu 50 000 korun.

-
Zdroj: talentdesignu.cz

Celým večerem provede moderátorka Ester Kočičková. Večer zpestří módní přehlídka, na které předvedou své šaty studenti a studentky z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě. Premiérově budou uvedeny taktéž medailonky všech dosavadních vítězů soutěže. Během večera budou také vystaveny vybrané soutěžní práce. Vstup na akci je volný a je otevřen všem zájemcům o kvalitní design z řad široké veřejnosti.

Po skončení večera bude následovat designová afterparty se živou hudbou v prostorách Univerzitní knihovny naproti kongresovému centru. Zde bude také možnost potkat vítěze soutěže, organizátory projektu i další osobnosti ze světa designu a popovídat si s nimi u sklenky dobrého pití.

 

-Talent designu


Slavnostní vyhlášení soutěže
2. 5. 2014 od 18.00

Místo konání
Kongresové centrum Zlín

Vstup
Zdarma

Další informace

Zdroj textu a úvodního obrázku: talentdesignu.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/talent-designu-soutez-zlin.html

02.05.14