Článek

Umělecká soutěž ABSOLUT ELEMENTS 2008 má své finalisty

Absolut Elements 2008Umělecká soutěž ABSOLUT ELEMENTS 2008 má své finalisty

V pořadí druhý ročník celorepublikové umělecké soutěže ABSOLUT ELEMENTS má svých 10 finalistů. V porotě zasedala přední česká fotografka Veronika Bromová, malíř David Adamec, grafik a typograf Filip Blažek, novinářka Michala Komrsková a majitel hudebního klubu Bastila v Brně Martin Franzl. Z celkového počtu necelých 90 soutěžních prací se porotě podařilo vybrat desítku nejlepších.

Absolut Elements 2008

Největší zastoupení mezi finalisty patřilo Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, která obsadila téměř polovinu ohodnocených míst. Se dvěma zástupci se ve finálové desítce pohybuje Západočeská univerzita v Plzni a Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze. Po jednom zástupci má Technická univerzita v Liberci a Vysoké učení technické v Brně.
 
Alice Vaňková, brand manager ABSOLUT, k soutěži řekla: „Podpora umění je zásadou pro vodku ABSOLUT a za ta léta od dob spolupráce s Andy Warholem se stala jakousi asociací na tento nápoj. S velkou radostí jsem pozorovala zájem mezi studenty, a tím více mě potěšil výsledek jejich práce. Ačkoliv jsme do zadání nijak neprosazovali spojitost s vodkou ABSOLUT, tak její motiv prostupoval všemi návrhy, tvořil v nich ten základní element.“

Všechny soutěžní práce jsou veřejně vystaveny na internetové stránce soutěže www.absolutelements.cz. U desítky prací, které se probojovaly do samotného finále, probíhá divácké hlasování. Díky tomu má ve výběru nejlepší práce soutěže kromě poroty své slovo i širší veřejnost. Po ukončení hlasování získá autor díla s největším počtem hlasů diváckou cenu a ze samotných hlasujících bude vybráno několik šťastlivců, kteří obdrží speciální cenu od ABSOLUT.

Ve čtvrtek 19. 6. proběhne v Praze slavnostní vernisáž finálových prací za účasti autorů, jejich přátel a známých, porotců a médií.

Jména finalistů jsou již známá a neměnná, na bedrech porotců však spočívá ještě jedno rozhodnutí – udělit ceny sympatie. Ty obdrží tři soutěžící a kromě slávy a obdivu se jim dostane dalšího finančního ocenění. Vyhlášení jejich jmen na vernisáži bude posledním impulsem k oslavám nejen soutěžících, ale i všech zúčastněných.

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Absolut Elements 2008

Hlasujte na internetové stránce soutěže www.absolutelements.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/absolut-elements-finaliste.html

22.05.08