Článek

Třetí největší PechaKucha Night na světě bude v Ostravě, podívejte se na plakáty

Pecha KuchaTřetí největší PechaKucha Night na světě bude v Ostravě, podívejte se na plakáty

PechaKucha Night [peča kuča najt] je název večera, který představuje nejzajímavější osobnosti designu, architektury a dalších kreativních oborů. Akce, která je pořádána ve více než 580 městech po celém světě, proběhne v sobotu 15. prosince v Ostravě už po desáté. A protože je zájem o tuto akci obrovský, bude se jednat o třetí největší PechaKucha Night na světě, více diváků hostil totiž jen Tel-Aviv a Londýn.

-
Zdroj: pkno.cz

Nabitý program a zvučná jména, vstup zdarma

Desátá PechaKucha Night Ostrava není jen oslavou jubilea, má ambici stát se jednou z nejdůležitější akcí v oblasti českého designu a architektury v tomto roce,“ motivuje k účasti Pavel Polok, jeden z pořadatelů, a dodává „Pleskotův Gong, nabitý doprovodný program a prezentující nejzvučnějších jmen – to vše zadarmo. Takovouto akci Česká republika prostě ještě nezažila.

Základem PechaKucha Nights je formát 20×20, každá prezentace má přesně 20 snímků a každý snímek běží po dobu 20 vteřin. Prezentace o délce 6 minut, 40 vteřin nenudí přílišnými detaily a má za cíl inspirovat účastníky. Přednášejícími jsou nejzajímavější osobnosti kreativních oborů, od architektury a designu přes fotografii a výtvarné umění po módu či občanské iniciativy.

To potvrzuje i sestava, která se představí na desítce v GONGu: Maxim Velčovský, Vladimir 518, Jiří Pelcl, Denisa Nová, Jaroslav Róna, Petr Hrůša, Milan Jaroš a Matěj Stránský, Vladivojna La Chia, Dita Pepe a Barbora Baronová, Milan Cais, a Jiří Surůvka.

Přečtěte si také:
Vizuální identita koncertu Bobbyho McFerrina a Jazzfestu Brno od Petra Skály

-
Zdroj: pkno.cz

Absolut Unique ve stylu Street Art

Ostravská odnož projektu pocházejícího z Japonska se pyšní několika unikáty. Jako jediná na světě se pokaždé přesouvá do jiných prostor, proběhla tak například v Dole Michal, Sále zastupitelstva Nové radnice nebo naposledy v Evangelickém kostele. Druhou zajímavostí PechaKucha Night Ostrava je fakt, že je zcela zdarma, vzhledem k zájmu je však potřeba obstarat si lístek, ty byly však rozebrány během několika hodin.

Informace o samotné akci, o hostech i fotografie z minulých PechaKucha Nights se dají nalézt na facebookových stránkách akce http://facebook.com/PechaKuchaNight nebo na oficiálních webových stránkách http://www.pkno.cz.

 

Ukázky plakátů

-
Zdroj: pkno.cz

-
Zdroj: pkno.cz

Zdroj:
pkno.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/pecha-kucha-ostrava-2012.html

13.12.12