Článek

Televize Nova má novou grafiku ve stylu organické spirály

Od poloviny května má televize Nova novou grafiku s názvem  „Nova Organic Spiral“. Součástí jsou i nové identy. Celý projekt vznikal od listopadu 2014 v kreativním oddělení TV Nova pod vedením Alana Záruby a Radovana Černého, vedoucího grafiky TV Nova, který řídil kompletní realizaci výtvarné koncepce a implementaci celého systému pro on-air vysílání. TV Nova přistoupila i ke strukturálním změnám skladby svého on-air proma, kterou doplnila o nové prvky a formáty po vzoru některých zahraničních televizí.

„Práce s organickým 3D kruhem jako novým základním elementem identity TV Nova přináší otevřený prostor pro rozvoj moderní image celé televize. Nový vizuál je zaměřen jak na prezentaci korporátní image Novy, tak i v dalším plánu na podporu jejích jednotlivých produktů a tematických žánrů. Přitom je ve svém celku stále konzistentní a jednotný, což považuji pro brand Novy za velmi důležité. Chceme ho takto posunout do roku 2015 s jasnou vizí do budoucna,“ říká Alan Záruba, kreativní ředitel skupiny Nova.

Autorem výtvarné koncepce Nova Organic Spiral je mezinárodně uznávaný grafický designér Miroslav Šišma, který také spolupracoval na nedávno realizovaném vizuálu filmového kanálu Nova Cinema (2013) a v současnosti působí v prestižním newyorském studiu Sibling Rivalry Studio.

Nové audio logo a inovaci hudebního aranžmá televize připravili hudební skladatelé Marián Molčák a Marián Balata. Staniční identy vznikly ve spolupráci kreativního týmu s režisérem Tomášem Medkem a kameramanem Richardem Řeřichou. V rámci redesignu TV Nova přistoupila také ke změně typografie užitím vlastního korporátního písma s názvem Organica, které vytvořil na zakázku renomovaný český typograf Tomáš Brousil.

„Chceme přinést divákům televize Nova pestřejší a variabilnější systém grafické výbavy on-air i off-air promotion. Přidali jsme nové vizuální prvky, vyměnili jsme hlavní staniční font i hudební logo. Celá výroba proma je teď mnohem organičtější,“ doplňuje Radovan Černý, vedoucí grafiky skupiny Nova.

 

Zdroj: pressweb.nova.cz/clanek/tiskovezpravy/nova-predstavila-novou-revolucni-grafiku-s-organickou-spiralou.html