Článek

Světové osobnosti grafického designu budou přednášet v Praze

de.signSvětové osobnosti grafického designu budou přednášet v Praze

V průběhu roku 2011 se v Praze představí čtyři osobnosti grafického designu, které přijedou na pozvání kulturních institutů a velvyslanectví Německa, Španělska, Izraele a Nizozemska. Cyklus přednášek de.siAgn zahájí 31. března v Goethe Institutu německý designér Fons Hickmann.w

Přednášky se budou zabývat proměnami oboru na počátku 21. století, vztahem designu a umění a tím, jak mohou grafičtí designéři ovlivňovat svět. V dubnu vystoupí izraelský umělec David Tartakover, na podzim přijede Isidro Ferrer ze Španělska a René Knip z Nizozemska.

Přednáška Fonse Hickmanna

Studio Fonse Hickmanna m23 založili Gesine Grotrian-Steinweg a Fons Hickmann v roce 2001. Patří mezi nejúspěšnější současná studia, téměř všechny jejich práce získaly mezinárodní ocenění. Berlínské studio je zaměřené na komplexní komunikační systémy, soustředí se na corporate design, knižní grafiku, tvorbu plakátů, layout časopisů a digitální média. Práce studia se vyznačuje konceptuálním a analytickým přístupem a zároveň smyslem pro humor.

Fons Hickmann vyučoval na řadě univerzit, přednášel a vedl workshopy po celém světě. Je autorem publikací „Touch Me There“ a „Beyond Graphic Design“. Je profesor na Universität der Künste v Berlíně, člen ADC, TDC New York a AGI Alliance Graphique Internationale.

Cyklus přednášek společně pořádají Goethe-Institut, Instituto Cervantes, Velvyslanectví Nizozemského království a Velvyslanectví Státu Izrael. Kurátorem projektu je český grafický designér Filip Blažek.

-

-

-

Přednáška Fonse Hickmanna
-
Přednáška se bude zabývat proměnami oboru na počátku 21. století, vztahem designu a umění a tím, jak mohou grafičtí designéři ovlivňovat svět.

Datum:
31. března 2011, 19.00

Místo:
Goethe Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1


Facebooková stránka přednášky

Zdroj: Tisková zpráva

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/osobnosti-design-prednasky.html

29.03.11