Článek

Soutěžní výstava grafického designu na téma Podraz

Soutez Podraz, SokolovSoutěžní výstava grafického designu na téma Podraz

Podraz je soutěžní výstava grafického designu, pořádaná v rámci fetstivalu Filmu Sokolov. Před časem jsme vás upozorňovali na možnost zaslat vaše dílo do soutěže a nyní již máte možnost se na přihlášená díla podívat jak na webu tak na vlastní oči v prostorách Městského domu kultury.

Díla na téma PODRAZ se sešla mimo jiné také z Mexika, Ukrajiny, Turecka, Číny a Lotyšska. Celkem soutěžilo 48 umělců z 21 zemí. Vítězné dílo bude porotou vyhlášeno 13.10. v sokolovském Městském domu kultury.

Soutěž je završena výstavou, která bude probíhat až do 14. 10. 2007 v prostorách Městského domu kultury. (Slavnostní vernisáž se uskuteční v rámci Filmu Sokolov 12. 10. 2007.) V porotě, která vybere nejlepší dílo, zasednou vynikající čeští designéři Rostislav Vaněk, Aleš Najbrt a Miro Pištěk.

Soutez Podraz, Sokolov

“Vzhledem k významu poroty bude pro vítěze soutěže Podraz obrovským oceněním již skutečnost, že byl jednomyslně zvolen třemi špičkovými designéry. Pro hamouny máme připraveno strhující překvapení v hodnotě 7000 Kč,”
konstatuje za pořadatele s úsměvem Přemysl Martinek. Tvůrce díla, pro které bude hlasovat největší počet diváků, obdrží certifikát Student Agency v hodnotě 4150 Kč.

Soutez Podraz, Sokolov

“Nejméně umělců (nikdo) přispělo z Japonska, Vatikánu, Slovenska a dalších 172 států světa. Díla jsme obdrželi z 5 světových kontinentů – nezúčastnit se rozhodly pouze Afrika a Antarktida. Čekali jsme to,” vtipkuje Lukáš Beneš z pořadatelského týmu. “Největší statistickou šanci vyhrát jednu ze dvou cen má Filip a Vladimír, jelikož obě jména se vyskytují v seznamu zúčastněných 3x. Takový Zosimidis Georgios z Řecka má třikrát menší šanci vyhrát…”

Přihlášená díla si lze prohlédnout v digitální podobě na www.filmsokolov.cz/galerie.

Soutez Podraz, Sokolov

Film Sokolov 2007 pořádá sdružení Démonický koník, hlavním partnerem akce je společnost RWE Transgas. Festival proběhne ve dnech 12. až 14. 10. 2007 a vstup na všechny projekce, výstavy, koncerty a přednášky je zdarma.

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/soutez-podraz-film-sokolov.html

12.09.07