Článek

Soutěž grafického designu se stala mezinárodní událostí

Film Sokolov plakátySoutěž grafického designu se stala mezinárodní událostí

Druhý ročník soutěže grafického designu pořádané filmovým festivalem Film Sokolov zaznamenal podivuhodný mezinárodní ohlas. Letošní téma Atrakce přilákalo 70 umělců z 24 zemí. Přispěli např. i umělci ze Sri Lanky, Austrálie, Kanady či Filipín. Svá díla zaslali nejen renomovaní grafici, ale i nadšení amatéři z celého světa.

Vítěz soutěže bude vybrán porotou, v níž letos zasednou guru českého grafického designu prof. Rostislav Vaněk, česko-německý designér Miro Pištěk a avantgardní konceptuální umělec Zbyněk Baladrán. Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Filmu Sokolov v kině Alfa v Sokolově v sobotu 11. 10. ve 21:00. Kromě ceny poroty bude vyhlášeno i dílo s největším počtem divácký hlasů. Jeho autor obdrží cestovní certifikát Student Agency v hodnotě 9 100 Kč. „Je to skvělá cena za předpokladu, že nevyhraje Filipínec Jett Molech G. Subaba.“, vtipkuje marketingový ředitel Filmu Sokolov Lukáš Beneš.

Film Sokolov

Soutěž bude završena výstavou konanou v kině Alfa v Sokolově, která potrvá až do 12. 9. Její elektronickou verzi si lze prohlédnout na www.filmsokolov.cz.

Generální partnerem Filmu Sokolov je společnost RWE. Festival proběhne ve dnech 6. až 12. 9. 2008. Vstup je na všechny projekce i doprovodné akce zdarma.

Film SokolovFilm SokolovFilm SokolovFilm SokolovFilm SokolovFilm SokolovFilm Sokolov

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/film-sokolov-soutez-2008.html

09.10.08