Článek

Soutěž designérů ve Zlíně – vítěz získá stáž a 4000 EUR

ZlinSoutěž designérů ve Zlíně – vítěz získá stáž a 4000 EUR

Talent designu otevírá brány svého šestého ročníku. Soutěž, která je doprovázená tradicí místa, kde se odehrává, odstartovala 10. listopadu 2014 v designem opředeném Zlíně. Mladí designéři mají šanci poměřit své síly, předvést své dovednosti a postavit se výzvě, která s sebou nese mnoho zajímavých zkušeností. Talent designu se pro letošní rok stává součástí mnohem větší designové události, vítěz šestého ročníku bude představen v dubnu v rámci ZLIN DESIGN WEEKu.

 

-
Upoutávka. Zdroj: facebook.com/talentdesignu

 

Registrace do 31. ledna

Talent designu je soutěž pro vysokoškolské studenty, kteří mohou své práce přihlásit v pěti nejrůznějších kategoriích. Soutěž je organizována studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vyhlašovatelem soutěže je Nadační fond JUDr. Martina Růžičky. Jak říká sám Martin Růžička: „Cílem soutěže je objevit či zviditelnit talenty, kteří mají potenciál stát se předními aktéry designové scény budoucnosti a zároveň podpořit kvalitní a kreativní design.“

Open call tedy registrace prací bude probíhat od 10. listopadu a ukončena bude posledním lednovým dnem. Poté přijde na řadu zasedání odborné poroty, jež budou tvořit špičky daných oborů. Hlavním kritériem hodnocení bude zejména kreativita, neotřelost návrhu, inovativnost a originální přístup.