Článek

Série přednášek světových designérů začíná už za týden v Praze

Design 2 prednaskySérie přednášek světových designérů začíná už za týden v Praze

Projekt DE.SIGN2 navazuje na úspěšný cyklus přednášek, v jehož rámci se v Praze v průběhu roku 2012 představí čtyři významní světoví designéři Oded Ezer (Izrael), Diego Feijóo (Španělsko), Trapped in Suburbia (Nizozemsko) a Sven Voelker (Německo). První přednáška, kterou povede Oded Ezer se koná už 22. března.

V minulém roce se představili čtyři významní světoví designéři Fons Hickmann (Němeko), David Tartakover (Izrael), René Knip (Nizozemsko) a Isidro Ferrer (Španělsko). V roce 2012 budou do Prahy opět pozvány čtyři osobnosti grafického designu. Jejich přednášky se budou zabývat proměnami oboru na počátku 21. století, vztahem designu a umění, vlivem digitálních médií na práci designéra a tím, jak mohou grafičtí designéři ovlivňovat svět. Cyklus přednášek tentokrát zahájí izraelský typograf a designér Oded Ezer.

-

Oded Ezer

Oded Ezer je typograf, grafický designér, autor a pedagog známý i českému publiku, které mohlo navštívit jeho přednášku na symposiu v rámci Bienále Brno v roce 2010. Ezer je průkopník na poli 3D hebrejského písma a typografický experimentátor, který přišel s pojmem biotypografie, typosperma, „Skype-Type“ a mnoha dalšími.

Ezerovy projekty, plakáty a grafické práce si našly cestu do galerií a publikací po celém světě a jsou součástí stálých sbírek předních muzeí, jakými bezpochyby jsou Newyorské New York Museum of Modern Art (MoMA), Israel Museum of Art v Jeruzalémě a curyšské Museum für Gestaltung ve Švýcarsku. Vedle jiného je také od roku 2009 členem prestižní Alliance Graphique Internationale (AGI).

Oded Ezer studoval v letech 1994-1998 na izraelské Becalel akademii umění a designu v Jeruzalémě. V roce 2000 Ezer založil vlastní nezávislé studio v Givatajim. V roce 2009 publikoval svou první monografii: Typografův průvodce po galaxii (The Typographer’s Guide to the Galaxy, Die Gestalten Verlag, 2009).

Projekt DE.SIGN2 společně pořádají Goethe-Institut, Instituto Cervantes, Velvyslanectví Nizozemského království a Velvyslanectví Státu Izrael. Kurátorem projektu je český grafický designér Filip Blažek.

Přednáška se koná 22. března 2012 v 19:00 v Goethe-Institut, Praha.

Vybrané práce

-
Typosperma

-
Loga

-
Biotypography

-
Typoplastic surgery

-
Tortured letters

DE.SIGN2 – GRAFICKÝ DESIGN PRO 21. STOLETÍ
-
Projekt DE.SIGN2 navazuje na úspěšný cyklus přednášek, v jehož rámci se v Praze v průběhu roku 2012 představí čtyři významní světoví designéři.

Jarní přednášky:

Oded Ezer (Izrael), 22. března, Goethe-Institut – www.odedezer.com

Diego Feijóo (Španělsko), 23. května, Instituto Cervantes – www.dfeijoo.com 

Podzimní přednášky:

Trapped in Suburbia (Nizozemsko), 3. října, Instituto Cervantes – www.trappedinsuburbia.nl

Sven Voelker (Německo), 29. října, Goethe Institut – www.svenvoelker.com

Místo:
Goethe-Institut, Praha

Kurátor projektu:
Mgr. Filip Blažek

Vstupné:
Vstup na přednášky je zdarma, tlumočení do češtiny je zajištěno.


Další informace

Zdroj:
Filip Blažek

 

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/design-prednasky-oded-ezer.html

14.03.12