Článek

Přijďte na seminář „Příprava textů k sazbě“

unie seminarPřijďte na seminář „Příprava textů k sazbě“

Druhý seminář Unie grafického designu v roce 2011 (a třináctý v pořadí) je zaměřený na přípravu textů k sazbě. Smyslem semináře je představit různé metody automatického „čištění“ textových souborů před nebo během jejich dalšího zpracování v programu Adobe InDesign.

„Vyčištěné“ texty výrazně urychlují tvorbu dokumentů a zkracují čas potřebný pro korektury. Účastníci semináře získají zdarma skript, který opravuje časté chyby, jichž se dopouštějí redaktoři a editoři. Seminář, který volně navazuje na lednový diskusní panel o korekturách, je zaměřen prakticky. Jednotlivé postupy budou pečlivě vysvětleny a předvedeny.

Seminář povede Filip Blažek ze studia Designiq, které má se sazbou knih, časopisů i novin mnohaleté zkušenosti. Účast přislíbili zástupci několika grafických studií, jež představí další způsoby typografického čištění textových dokumentů.

Hub Praha, Drtinova 10, 150 00 Praha 5. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč, členové UGD mají vstup zdarma. Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře, pomůžete nám zajistit dostatečný počet míst k sezení.

Další informace o semináři najdete na stránkách Unie grafického designu.

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/seminar-priprava-textu-sazba.html

04.03.11