Článek

Přednáška Veroniky Burian na FaVU v Brně

TypotogetherPřednáška Veroniky Burian na FaVU v Brně

Veronika Burian představí na svých pracích (pro písmolijny Dalton Maag a TypeTogether) specifika tvorby písem na míru pro konkrétní klienty v porovnání s písmy určenými pro nezávislý internetový prodej. Přibližně hodinová přednáška se bude konat v ateliéru grafického designu na FaVU 21. ledna v 18:00. Přednáška proběhne v českém jazyce. Zarezervujte si svoje místa brzy, kapacita ateliéru je omezena na 52 posluchačů.

Veronika Burian se narodila v Praze. Její rodina však záhy emigrovala do Německa. Veronika nejprve vystudovala průmyslový design v Mnichově. Poté se přesunula do Rakouska a Itálie, kde pracovala na pomezí produktového a grafického designu. Vzápětí propadla vášni pro písmo a v roce 2003 vystudovala s vyznamenáním prestižní kurs tvorby písma (MA Typeface design) na univerzitě v britském Readingu. Ihned po ukončení studií začala pracovat pro jiholondýnskou písmolijnu Dalton Maag, se kterou spolupracovala až do roku 2007.

Po třech letech strávených v coloradském Boulderu se přestěhovala do Prahy, kde žije, pracuje a naplno se věnuje písmolijně TypeTogether. Tu založila v roce 2006 se svým spolužákem z Readingu, Argentincem José Scaglionem. Veronika přednáší o typografii na mezinárodních konferencích a univerzitách. Její písmo Maiola, které vytvořila během studií v Readingu, získalo významné mezinárodní ocenění TDC Certificate of Excellence in Type Design 2004, bylo vybráno v písmařské soutěži Creative Review 2005 a bylo součástí putovní výstavy československé typografie E-A-T. Maiola se suverénně řadí mezi jedno z nejúspěšnějších písem poslední dekády. Písma Karmina a Bree, které vytvořila v rámci TypeTogether spolu s José Scaglionem, rovněž získala ocenění ED Awards v letech 2007 a 2009. Písmolijna TypeTogether je vyhlášená svými osobitými a velmi kvalitními textovými písmy.

21. ledna v 18:00
Veronika Burian (TypeTogether)
Ateliér grafického designu na FaVU, VUT Brno (www.ffa.vutbr.cz)
Rybářská 125/13/15
603 00 Brno

Doprava: z hlavního nádraží šalinou č. 1 (zastávka Mendlovo náměstí) a dál pěšky. Ostatní viz mapa. Budova je v blízkosti hlavního vstupu na brněnské výstaviště.

Další informace

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/veronika-burian-typetogether.html

07.01.10