Článek

Prague College zve na výstavu: We Made This™!

We Made This, Prague CollegePrague College zve na výstavu: We Made This™!

Co dělají studenti Prague College? Odpověď je jasná: We Made This™! Takový je název výstavy, na které studenti grafického designu a interaktivních médií představí ukázky svých absolventských prací. Ukázky prací z oblasti typografie, corporate identity, tvorby loga, plakátů, brožur… a dalšího můžete vidět již 19. června 2008 od 18 hodin přímo v Prague College, Polská 10, Praha 2. Večer následuje párty v Paláci Akropolis.

Vystavující studenti: Natalya Terekhova – Kazachstán, Gergana Dukova – Bulharsko, Rudy Kubát – Česká republika, Lukáš Pohanka a Michal Lauko – Slovensko. Pro každého studenta je zdrojem inspirace něco jiného. Na výstavě, která bude na Prague College otevřena každý den od 9 do 18 hodin, je to patrné.

We Made This, Prague College

We Made This, Prague College

We Made This, Prague College

Co říkají samotní studenti o sobě a svých dílech? Mají nějakou vlastní filozofii své tvorby?

Studentka Natalya, 23 let, miluje mystérium Prahy, hlavní české město ji ohromuje architektonickým bohatstvím. Grafický design, o který se zajímala již dříve, než začala studovat na Prague College, je pro ni fascinující zejména kvůli samotnému procesu vzniku – a v jejích projektech je to znát. „Je to skvělý pocit být grafickým designérem,“ říká. Proces tvorby, kdy konečný výsledek vzniká od prvotního náčrtu po počítačový layout má pro ni samotnou podobu, kde občas nic neplatí, a kde lze nalézt „skutečnou svobodu bez hranic“.
 
Tichá Gerdana, 24 let, se rozhodla tvořit své práce v duchu hesla: „forma následuje funkci“. Během posledních dvou let, co se věnuje na Prague College grafickému designu, zjistila, že se podstatným způsobem odlišuje od volného umění. Zatímco umění dělá často člověka zejména pro sebe, „design musí podpořit nějaký druh informace“.

Velmi talentovaným tvůrcem je ve svých 21 letech Rudy, který o sobě říká, že byl designérem již ve 13 letech. Začínal na aplikacích MS Paint a MS Powerpoint, které posléze zpestřil o Adobe Creative Suitem. „Umožnilo mi to najít perfektní nástroj, kterým se mi dařilo vyjádřit vizuální výraz, o němž jsem snil ve své mysli,“ popisuje Rudy první nadšení z grafických možností. Internetové prostředí, tvorba webového designu a nekonečné diskuse provázely jeho studnetská léta, která završil vlastní digitální identitou. Zlomem v Rudyho vizích byla ovšem až maturita na English College v Praze, po níž následoval vstup na Prague College.

Praktické zaměření oboru umožňuje přesto Rudymu, aby dále rozvíjel vlastní fantazii, upevňoval svůj styl a nové formy výrazu. Jeho specialitou jsou různé příšery a jiné kreatury, kterým nabízí roztodivné tvary a naplňuje jejich existenci zvláštními osudy. Pokud by se vám to zdálo málo, Rudy je zároveň DJ. Pod maskou svého ďábelského alter-ega se mu podařilo vytvořit znepokojivou vizuální identitu a fenomenální hudební klub. V létě Rudy otevírá v centru Prahy svůj vlastní obchod, kde budete moci vidět výrobky z celého světa, inspirované zejména novým japonským designem. Nebude chybět ani jeho vlastní práce, kterou bude doprovázet na místě hudbou. Ukázku můžete vidět zde www.rudy.cz.

We Made This, Prague College

Ukázky prací:

We Made This, Prague College

We Made This, Prague College

We Made This, Prague College

Prague College

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/we-made-this-prague-college.html

09.06.08