Článek

Potřebujete velké kapsy nebo nový telefon?

Nokia N95Potřebujete velké kapsy nebo nový telefon?

Představte si, že dostanete zadání navrhnout kampaň na novou vlajkovou loď Nokie – telefon N95 a místo toho navrhnete kampaň na fiktivní firmu, která prodává velké kapsy. Takto neobvyklé řešení by jistě vyžadovalo nejen invenci na straně agentury, ale i odvahu na straně klienta. Zadařilo se a neobvyklá kampaň je na světě.

Kampaň si vzala na starost agentura Websidestory, která ji pojala jako obchod Henry Needle & Sons, který se zabývá prodejem velký kapes pro všechny, kteří potřebují nosit u sebe stále více věcí – foťák, mp3 přehrávač, notebook atd. Web této firmy je pojat jako interaktivní video prezentace, kdy máte možnost v klíčových bodech ovlivňovat děj.  Pan Henry se vám bude snažit nabídnout všechny možné druhy kapes, které vám dokonce předvede na modelech. Jsem si jist, že nakonec však z obchodu odejdete a tím splníte cíl kampaně …

Nokia N95

Jakmile se totiž rozhodnete z obchodu odejít, tak se ocitnete na louce, kde vám klučina od Nokie předvede, že není nutné mít velké kapsy, ale stačí mít novou Nokii N95, která zvládá multimédia dokonale a ještě si s ním můžete pohodlně surfovat internetem. Tato část sice není tak vtipná jako ta první, ale pro ty co zajímají možnosti tohoto zařízení, slovo „telefon“ by asi nebylo namístě, je to vcelku popisné.

Web je jak nápadem tak zpracováním na vysoké úrovni a za zkouknutí stojí už jen drobné vtípky pana Henryho, například když se nemůžete dlouho rozhodnout jestli si vybere kapsy spíše pro business anebo volný čas.

Nokia N95

Mimochodem z pohledu designu není zajímavý pouze web, ale i samotný telefon Nokia N95. V prestižní soutěži Red Dot Design Award za rok 2007 získal ocenění v kategorii produktový design. Zbývá už jen doplnit, že hlavním designerem tohoto telefonu je Jussi Ruohonen.

Pokud by vás zajimalo jaké kousky tento telefon umí, mrkněte se na video prezentaci na stránkách české Nokie.

  Nokia N95
Na video ukázku kampaně se můžete mrknout v sekci video. Zároveň zde najdete i vtipné video – „odhalení“ všech skrytých vad velkých kapes.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/reklamy-kampane/velke-kapsy-telefon-nokia-n95.html

28.10.07