Článek

Poslední šance přihlásit se do Talentu designu 2013

Talent designuPoslední šance přihlásit se do Talentu designu 2013

Mezinárodní soutěž studentského designu Talent designu 2013 dospěla do své závěrečné fáze. Studenti mají posledních pár dní na zaslání svých návrhů. Možnost zúčastnit se soutěže trvá už jen do 15. 12. 2013. Přihlásit se je možné elektronicky na www.talentdesignu.cz. Absolutní vítěz soutěže bude oceněn finanční částkou 50 000 korun.

-
Vítěz 2012 PupaLight, Denisa Lukáčová, VŠVU in Bratislava, SR. Zdroj: talentdesignu.cz

Účast v soutěži je bezplatná a soutěžní návrhy mohou být vypracovány na libovolné téma, musí se však jednat o práce vzniklé na akademické půdě po 1. 1. 2010. Účastníci budou rozděleni do pěti kategorií, podle druhu návrhu. Vítěz každé z nich získá finanční odměnu 10 000 korun.
Pro designéry, kteří navrhují výrobky, ať už ze skla, kovu nebo čehokoliv jiného, je určena kategorie Produktový design. Všichni autoři, kteří se věnují navrhování strojů, nástrojů a dalších technických věciček, spadají do kategorie Průmyslový design. Milovníci a hlavně milovnice módy určitě využijí možnost soutěžit v kategorii Fashion design. Všichni 3D designéři patří v Talentu do kategorie Architektura a interiér. Ilustrátoři, grafici a všichni autoři, kteří mají něco společného s weby a novými médii obecně – to je kategorie Grafický design.

-
Fashionshow. Zdroj: talentdesignu.cz

Cílem soutěže je poskytnout podporu mladým talentovaným designérům, ocenit jejich práci a pootevřít jim dveře do světa desingu. Že se to daří, potvrzují i slova loňské vítězky Denisy Lukáčové. „Výhra v súťaži ma v prvom rade nesmierne potešila, taktiež mi pomohla zviditeľniť sa, ale aj získať nové príležitosti a hlavne uznanie, ktoré je najsladšou odmenou za vykonanú prácu. Musím sa priznať, že to prišlo v pravú chvíľu, tento rok som totiž úspešne ukončila magisterské štúdium na VŠVU v Bratislave. Výhra mi umožnila rozbehnúť novú myšlienku, ktorá finančnú podporu potrebovala ako sol. Taktiež sa mi podarilo získať prax v holandskom dizajnérskom štúdiu Tjep.“

Přestože se jedná o mezinárodní soutěž s ambicí ocenit nejlepší mladé designéry celého světa, je Talent designu studentským projektem. Proto veškerá komunikace se soutěžícími probíhá přátelskou formou a každý návrh je vítán. Ať už se jedná o kvalifikační práce protřelých designérů nebo první pokusy mladých studentů.

-
Galavečer 2012. Zdroj: talentdesignu.cz

Projekt Talent designu 2013 je realizován studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s Nadačním fondem JUDr. Martina Růžičky. Jedná se již o pátý ročník soutěže. Nejlepší práce budou vybrány odbornou porotou v průběhu března 2014. Vítězné návrhy budou vyhlášeny na slavnostním večeru 2. 5. 2014 ve zlínském kongresovém centru. Součástí galavečera bude i výstava nejlepších prací a módní přehlídka vybraných návrhů kategorie Fashion design. Do loňského ročníku se přihlásilo více než 300 studentských návrhů z celého světa a byly rozdány ceny v celkové hodnotě přes 100 000 korun.

 

Talent designu
-
Talent designu je mezinárodní soutěž studentského designu o 50 000 kč.

Termín
Odevzdávat práce je možné do 15. 12. 2013.

Místo
Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru spojeným s vernisáží výstavy soutěžních prací v pátek 2. 5. 2014.

Další informace

Zdroj článku a úvodního obrázku:
talentdesignu.cz

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/talent-designu-prihlasky-201.html

03.12.13