Článek

Plakáty k multimediálnímu festivalu Mixer

Mixer 2010Plakáty k multimediálnímu festivalu Mixer

Multimediální festival MIXER, tradičně pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, znovu roztočí své šlehače, drtiče a vrtule. Přehlídka současného mladého umění proběhne ve dnech 17. -20. listopadu 2010, kdy budete moci navštívit zajímavé workshopy, přednášky, performance a promítání za doprovodu uznávaných osobností české i zahraniční umělecké scény. Dnes bychom vám rádi představili plakáty, které navrhli grafici Berjo, Peter Štuller a Zdeněk Kvasnica.

Jsem Berjo, mladý kreativec narozený v čechách s africkými kořeny (Kongo, Namibie). Pracuji na různých projektech a kontestech odlišným kreativním způsobem. Zaměřuji se především na kresbu, ilustraci a grafický design.

-

První plakát k Multimediálnímu Fesitvalu MIXER 2010 je zároveň pozvánkou na historicky první ročník této kreativní soutěže. Hlavním motivem tohoto plakátu je kaligram, na kterém jsou zobrazeny všechny kategorie, kterých se můžete zúčastnit, rovněž jsem vytvořil písmo pro tento kaligram.

Další plakáty a tiskoviny budou oficiálně představovat MULTIMEDIÁLNÍ FESTIVAL MIXER 2010, podílí se na nich další studenti ateliéru grafický design z Fakulty Multimediálních Komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

-

-

-

-

Celý festival odstartuje ve středu 17. listopadu slavnostním zahájením, které proběhne v
Univerzitním centru ve Zlíně. Během následujících dní se můžete zúčastnit akcí společně s Evou Jiřičnou, Petrem Niklem, Botas 66 nebo třeba Vinyl Toys.

Čtvrteční odpoledne bude věnováno akční malbě na Náměstí míru pod vedením Jana Mika. Následovat bude graffiti jam. Umělecký internetový magazín Fřesh F’lesh v pátek 20. listopadu představí čerstvé české a slovenské maso. Během multimediálního večera (Fřesh F’lesh night ) uvidíme ty nejlepší z nejlepších.

Po celou dobu konání festivalu můžete zhlédnut výstavu děl MIXER contest a také prodejní výstavu děl studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. MIXER spolupracuje s Krajskou galerií ve Zlíně, a tak je všem účastníkům k dispozici komentovaná prohlídka této galerie.

Poslední den festivalu bude věnován předávání cen soutěže MIXER contest, kde budou oceněni ti nejlepší mladí umělci hodnotnými cenami.

Jak se plakáty web líbí vám?

Zdroj: multimediální festival Mixer

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/festival-mixer-plakaty.html

04.11.10