Článek

Parisienne – moderní verze klasické židle z francouzských bister

Židle Parisienne

Autoři: Claudio Dondoli a Marco Pocci – studio Archirivolto, v minulosti získali tito italští designéři ocenění iF Design Award a Interior Innovation Award.

parisienne-01

Parisienne je moderní interpretací klasické židle z francouzských bister počátku 20. století. Jedná se o stohovatelnou židli, přičemž na sebe lze naskládat až čtyři kusy. Židle Parisienne je vyrobena z polykarbonátového monobloku, je vhodná pro vnitřní i venkovní použití, lehce udržovatelná a odolná vůči vlivům prostředí.

Díky svému elegantnímu a křehkému vzhledu působí židle Parisienne jako subtilní skleněná skulptura

Pro židli Parisienne jsou charakteristické oblé křivky a absence ostrých hran. Židle sama o sobě je velmi lehká a jednoduchá na přesun. Je extrémně funkční, praktická a zároveň elegantní. Díky svému čistému až minimalistickému designu skvěle vypadá v kuchyni, u barového či bistro stolku a samozřejmě i na zahradě, terase nebo patiu. Židle Parisienne je dostupná v různých barvách v lesku či v průhledné verzi a uspokojí i náročné fanoušky současného designu.

Židli Parisienne od Calligaris lze v pražském showroomu Decoland koupit až do konce července za příjemnou letní cenu -15%.

parisienne-02

parisienne-03

parisienne-04

Klient:
Calligaris

Kde je možno vidět nebo koupit:
Decoland Design Interiors, V Oblouku 800, Průhonice.

Zdroj a foto: decoland.cz