Článek

Netradiční soutěž pro designéry: navrhni náhrobek nebo urnu a vyhraj 30 tisíc

Předmětem soutěže je návrh náhrobního kamene či urny určené k umístění na hřbitovech. Soutěž je otevřená všem designérům, architektům a sochařům. Ti všichni mohou přispět k obnovení tradice umělecké tvorby na českých hřbitovech a vrátit těmto místům uměleckou hodnotu, která se z nich dnes již pomalu vytrácí. Soutěž neklade na účastníky materiálové omezení, měli by však respektovat omezení jako např. standartní velikosti, přírodní podmínky apod. Ty jsou blíže specifikovány v soutěžních pravidlech.

-

Zdroj: czechdesign.cz

Soutěž je vyhlašovaná s cílem navrátit hřbitovům uměleckou hodnotu, která se z nich v současné době už pomalu vytrácí. Zároveň by Správa pražských hřbitovů chtěla obnovit zájem veřejnosti o funerální kulturu obecně a ukázat, že funerální téma nemá být společenským tabu, ale naopak předmětem veřejné diskuze.

O vítězi rozhodně v průběhu dubna 2015 porota ve složení – Martin Červený, ředitel Správy pražských hřbitovů, Jana Vinšová, manažerka CZECHDESIGN, Jakub Berdych, designér a zakladatel studia Qubus, Ondřej Císler, architekt a vedoucí ateliéru na FA ČVUT.

Pro tři nejlepší návrhy jsou připraveny finanční odměny v celkové hodnotě 60 000 Kč: 1. místo/30 000 Kč, 2. místo/20 000 Kč, 3. místo/10 000 Kč. Autorům vybraných prací bude navíc zprostředkována možnost realizace jejich návrhů.

Své návrhy mohou designéři přihlašovat do 31. 3. 2015. Další informace o soutěži.

Zdroj úvodního obrázku: czechdesign.cz