Článek

Nenechte si ujít audiovizuální večírek MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

MOCHIPET vs. LICHTFAKTORNenechte si ujít audiovizuální večírek MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

Chcete-li si užít kombinaci inteligentní elektronické hudby okořeněné hip-hopem a přitom se zadívat do tvorby předního světového lightgraffiti studia, přijďte v úterý 14. 4. do MeetFactory! Vystoupí producent, zvukový mág a žánrový polygamista MOCHIPET (US) ve spojení s grafickým studiem LICHTFAKTOR (DE). Akci dále podpoří úspěšný hudební projekt SONORITY (CZ).

Večer svým obsahem volně navazuje na loňskou úspěšnou návštěvu argentinského grafického umělce Acampante, pořádanou skupinou LUNCHMEAT.

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

O vizuální ztvárnění večera se postará studio LICHTFAKTOR (DE). Jeho členové se převážně věnují fotografii na dlouhou expozici, do které malují světelné graffiti, VJingu, kreativnímu designu a v neposlední řadě graffiti jako takovému. Skupina vytvořila například vizuál pro ESPN, TV znělky pro Max Ophuels Film Festival či tureckou basketbalovou ligu. Těžiště tvorby však zůstává v nezávislých projektech, přednáškách a workshopech, se kterými s mimořádným úspěchem objeli už pěkný kus světa.

LICHTFAKTOR

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

V jejich pracích se odpadkové koše proměňují ve futuristické roboty, komiksové velryby se plaví v moři temnoty a jinak ztichlá zákoutí nočních předměstí ožívají a nechávají nás nahlédnout do reportáží dokumentujících přistání mimozemšťanů. Lichtfaktor nám umožní nakouknout do světa svých představ a taková návštěva bude určitě více než zajímavá. Připravili si přednášku o svých projektech a následný workshop, na který by si každý návštěvník měl přinést baterku nebo jiné svítidlo, protože se bude tvořit! A chlapci z Lichtfaktoru se na to už nesmírně těší!

JIAR

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

 

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

Jelikož mají blízko ke klubové scéně, budou oba následné livesety doprovázet svou VJ projekcí a osvětlením celého prostoru MeetFactory.

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

MOCHIPET

David Y. Wang aka Mochipet ( zakladatel Daly City Records ) o své hudbě rád uvažuje jako o experimentální a k tomu dodává: „Dřív jsem se snažil vytvářet zvuky, které nikdy nikdo předtím neslyšel a vymýšlet koncepce, které nikdo přede mnou nepoužil, až jsem si jednoho dne uvědomil, že na tom vůbec nezáleží. Záleží jenom na tom, jestli jsou nové pro mě.“.
Nad vlivy IDM, breakcore, jazzu a na poslední desce i hip-hopu se vznáší osobitost a neotřelost Davidova hudebního citu. Sám si s žánry hlavu nedělá: „Někteří lidé se mě snaží zaškatulkovat, ale já prostě jen dělám hudbu.“

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

SONORITY

SONORITY (objev roku 2008 časopisu X-Mag), producent a DJ se širokým srdcem, se na podiu setkal s Telefon Tel Aviv, Bonobo, Roni Size, Stereo MCs, DJ Rush, Josh Wink, Daedelus, Noisia, DJ Kentaro a spoustou dalších hvězd elektronické hudby. Mísí prvky IDM, breakbeatu, click´n´cuts a jeho liveset je plný pestrých nálad a inteligentního zvuku.

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

VJ BEAT.SURFERS

Lunchmeat A/V večírky slibují vizuálně zajímavé a pestré představení
s důrazem na propojení vizuálního umění a hudby. Tentokrát kombinace Mochipet + Lichtfaktor + projekční technika (8 projektorů, velké promítací plátno a spousta starých monitorů na pódiu) zaručuje unikátní zážitek.

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR
úterý 14.4.2009, 19:00, MeetFactory, Ke sklárně 15, Praha 5, 15000
Live: MOCHIPET (usa), Sonority (cz)

Visuals, přednáška, workshop: Lichtfaktor (jiar, vj sehvermögen, vj beat.surfers)
!! učastníci by si měli vzít jakékoliv svítidlo na workshop !!

info:
lunchmeat.cz/mochipet

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

vstupné:
-předprodej ticketstream 220 Kč + poplatky (moznost zakoupit e-ticket)
-na místě 290 Kč
-na místě pouze na koncert MOCHIPET 190 Kč
– free welcome drink

s sebou:
jakékoliv svítidlo na workshop

line-up:
19:00 přednáška LICHTFAKTOR
20:00 workshop LICHTFAKTOR
21:30 MOCHIPET (audio) vs. LICHTFAKTOR (video)
23:00 SONORITY

soutěž o nejlepší lightgraffiti foto:
– po workshopu bude vyhlášena soutěž o věcné ceny
– temín dodání 14 dní
– výsledky na lunchmeat.cz

pořádá:
Lunchmeat (lunchmeat.cz) + MeetFactory (meetfactory.cz)

podporují:
Jägermeister, Freshlabels, WeSC, Hydroponic, Cartoon, Cube production, media-form

MOCHIPET vs. LICHTFAKTOR

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/mochipet-lichtfaktor-meet.html

08.04.09