Článek

Na WebExpo se vrací čeština a konat se bude na pěti místech v centru Prahy

WebExpo

WebExpo patří k největším akcím pro webové profesionály ve střední Evropě. Na letošní, sedmý, ročník slibují pořadatelé řadu změn: výběr řečníků budou zajišťovat odborní garanti, přibudou moderované diskuze, workshopy, místo konání se přesouvá do centra Prahy a přednášky budou i v češtině.

2 dny, 50 přednášejících, 5 míst po Praze

Tento ročník po dlouhé době míří mimo stěny Vysoké školy ekonomické v Praze a půjde blíže do centra. „Chtěli jsme, aby se přednášky – workshopy – dostaly blíže k lidem a návštěvníci si tak mohli odnést co nejvíce informací a zážitků,“ řekla Šárka Štrossová.

-
Doposud zveřejnění řečníci. Zdroj: webexpo.net

Letos pomáhají na přípravě konference nejznámější čeští weboví profesionálové. „WebExpo čekají velké změny,” říká organizátor Jan Sládek. “Mění se koncepce, místo a hlavně výběr řečníků. Chceme, aby si každý z konference odnesl znalosti, které využije třeba i za půl roku, a proto vybíráme řečníky pečlivě a ladíme s nimi každý detail přednášky. S tím nám pomáhají hlavně odborní garanti.”

Odborným garantem je označována firma nebo člověk, který se danému tématu věnuje profesionálně a ví, co návštěvníky o daném tématu zajímá a jaký přínos pro ně bude mít přednáška. Mezi odborné garanty patří například Martin Michálek, UX asociace, Refresh nebo Petr Knobloch.

Návštěvníci konference budou napínáni až do poslední chvíle. Řečníci budou představováni po jednom. Každý den se na webu a sociálních sítích zobrazí jeden řečník, který bude v září k vidění na WebExpu. Představování začalo koncem června a bude pokračovat až do odkrytí všech řečníků. Všichni účastníci se mají rozhodně na co těšit.

-
Témata letošního WebExpa. Zdroj: webexpo.net

Bohatší doprovodný program

Důraz je kladen také na doprovodný program. Oproti minulým ročníkům jsou v plánu moderované diskuse přímo s řečníky, nebo s odborníky na dané téma. Organizátoři plánují také množství workshopů a každý večer bude připravena velkolepá párty.

Více informací o programu a řečnících mohou lidé nalézt už dnes na webexpo.cz/konference2014.

 

-WebExpo
Již 7. rokem patří WebExpo k největším akcím pro webové profesionály ve střední Evropě, která každoročně přitáhne do Prahy přes tisíc webových expertů, UX designerů a internetových marketérů.

Datum konání
12. 9.–14. 9. 2014

Místo konání
Kino Lucerna, Divadlo Bez Zábradlí, Kino Světozor, CEVRO Institut, Era Svět

Vstup
prvních dvě stě lístků za 2400 Kč bez DPH, cena se poté postupně navyšuje na 3 000 Kč a od 1. 9. 2014 stojí lístek 3 500 Kč bez DPH

Další informace

Zdroj textu a úvodního obrázku: webexpo.net

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/webexpo-praha-2014-novinky.html

04.07.14