Článek

Na CODE:MODE 2010 najdete i grafiku a design

CODE:MODE 2010Na CODE:MODE 2010 najdete i grafiku a design

Čtvrtý ročník akce CODE:MODE s podtitulem Prague Free Fashion Weekend se uskuteční v Karlínských halách ve dnech 9. – 11. dubna 2010. Kromě navýšeného počtu prodejních stánků můžete navštívit futuristický projekt baru Wakata, speciální light design či dvě módní přehlídky učinkujících, pojaté jako vizuálně atraktivní show. Přijdete si na své i v případě, že spíše než módě fandíte grafice a designu.

Hlavním leitmotivem projektu zůstává snaha poskytnout prostor mladým a talentovaným designérům, návrhářům či šperkařům, kteří na improvizovaném tržišti nabízejí svoje práce. Vzhledem ke vzrůstající popularitě akce mají všichni, kdo se aktivně CODE:MODE zúčastní, dokonalou příležitost dostat se do širšího povědomí veřejnosti.

Z grafiky a designu Vás na CODE MODE čeká například následující:

CODE:MODE 2010

Urban Legend
Tuto značku znáte i ze stránek Design portálu. Urban Legend je label grafického studia DRAWetc. a nabízí designové trička, doplňky, samolepky i pexeso. Najdete zde ilustrace Jirky Franty, Delarock, Andraste, Davida Bohma nebo Tomáše Kučerovského.

CODE:MODE 2010

Chilli Design
Chilli Design jsou recyklované a ručně vyráběné módní doplňky. „Při výrobě tašek zastávám jednoduchý osvědčený střih. Šiji ze starých látek ze secondhandů, ale používám také nové a zajímavé materiály. Obohacuji je vlastním šablonovým potiskem. Recykluji také staré časopisy, sbírám pohlednice, stránky z kalendářů…“

CODE:MODE 2010

United Kingdog
United Kingdog na CODE:MODE spojí své síly s Tribo Tattoo. Musa bude reprezentovat tattoo divizi Tribo speciální sadou mini tattoo motivů. Spojené psí království se těší spolu s Tribem na vaši hojnou účast a stoprocentně zaručuje, že se při nakupování budete i dobře bavit.

CODE:MODE 2010

Jiří Macek
Značka Jiří Macek, Fashion for life, je oblečení v malých sériích se zajímavými vzory, je z přírodních materiálů /produkt BIO/ a v enviromentálně šetrném provedení.

CODE:MODE 2010

Fopa Wear

Sami zakladatelé tuto značku popisují následovně: „V naší sítografické dílně se nám čas od času uvolní karusel. Aby naše sítotisková mašina nezahálela, tak tvoříme – tedy nejen pro tvůrčí přetlak v našich hlavách.“ V nabídce najdete především trička a mikiny, ale i trenýrky :).

Tento rok se kromě stálic, které se zúčastnily všech ročníků (Yaxi taxi,
Hedush, Mayda, Atom rat, Punktura, ad.) objeví i nováčkové jako
například Zazu laka jewellery, Samo sato – důvtipné doplňky nebo Fifle – originální šperky vyřezávané z nerezové oceli.

V industriálním prostoru bývalé karlínské továrny se představí dohromady více než 80 tvůrců módy a doplňků!
Denní, prodejní část bude doplněná pestrým doprovodným programem. Kromě nápojového a jídelního servisu se budou na pódiu po celý den střídat Djs, které večer podpoří i kvalitní videoprojekce.

Autorů, kteří mají nápad, vtip i řemeslnou zručnost je u nás stále více. Doufáme, že právě na Code:Mode vznikne ideální platforma pro
setkávání tvůrců se zákazníky, kteří slova jako konvence a nuda vůbec
neznají!

Odkazy: CODE:MODE, Urban Legend,
Chilli Design,
United Kingdog,
Jiří Macek,
Fopa Wear

Zdroj: web CODE:MODE

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/codemode-moda-grafika-design.html

08.04.10