Článek

Modely společnosti Festo na designerské výstavě v New Yorku

FestoModely společnosti Festo na designerské výstavě v New Yorku

Společnost Festo, přední světový dodavatel výrobků v oblasti průmyslové automatizace, vystavuje své modely na výstavě „Design and the Elastic Mind“, pořádané Muzeem moderního umění v New Yorku ve dnech od 24. února do 12. května 2008. Vystavované modely – Airacuda, Aqua_ray a Air_ray – pochází z projektu Bionic Learning Network, zaměřujícího se primárně na bionické aplikace pneumatických technologií vyvinutých společností Festo. Společným jmenovatelem vystavovaných exponátů je spojení nejmodernějších technologií se špičkovým designem.

Festo

Výstava „Design and the Elastic Mind“ v newyorském Muzeum moderního umění (The Museum of  Modern Art, MoMA) dává návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do světa moderního designu reflektujícího nejposlednější vývoj v oblasti moderních technologií, vědy, výzkumu a životního stylu. Špičkové týmy designerů, vědců a inženýrů z celého světa zde prezentují exponáty na škále od mikroskopických vynálezů, přes modely létajících ryb až po studie dopravních vozidel budoucnosti, od pragmatických modelů pro každodenní využití až po provokativní vize budoucnosti.

Festo

Společnost Festo je na výstavě zastoupena třemi exponáty: pneumaticky řízenou rybou Airacudou, pneumaticky řízeným vodním rejnokem Aqua_ray a heliem plněným modelem létající ryby Air_ray. Všechny tři exponáty získaly v loňském roce významné designerské ocenění Good Design udělované Museem Architektury a Designu v Chicagu. Modely jsou součástí výzkumného projektu Bionic Learning Network, v rámci kterého specialisté společnosti Festo hledají možnosti využití biologických zákonitostí v technických a technologických aplikacích, zejména pohonech. Kromě výzkumného cíle je hlavním smyslem projektu zpřístupnit moderní technologie srozumitelnou formou širší veřejnosti a vzbudit zájem o technické disciplíny zejména u mladých lidí.

Festo

Více informací o Bionic Learning Network naleznete na webových stránkách www.festo.com/bionic.
Více informací o expozici „Design and the Elastic Mind“ naleznete na webových stránkách Muzea moderního umění v New Yorku www.moma.org/exhibitions/.

Festo

Festo

Festo

Festo

Festo

Festo

Festo

Festo

Společnost Festo je předním  celosvětovým dodavatelem průmyslové a procesní automatizace. Jedná se o globálně orientovanou a nezávislou rodinnou firmu s ústředím v německém Esslingenu.
Díky inovačním schopnostem, poskytování komplexních řešení v oblasti pneumatických systémů i široké nabídce odborného vzdělávání je společnost již přes 50 let špičkou ve svém oboru. Za hospodářský rok 2007 dosáhla společnost obratu přibližně 1,5 miliard EUR a s 12 800 zaměstnanci má celosvětové zastoupení ve zhruba 250 regionech.

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/modely-festo-design-new-york.html

02.03.08