Článek

Levitující trojúhelníky ve tvaru lva – Český lev představil plakát 23. ročníku

Autorem grafického konceptu pro 23. ročník Českého lva jsou Tomáš Martin a Ondřej Souček z kreativního studia Luftballon. Při tvorbě vizuálního konceptu vycházeli z geometrického motivu Českého lva (který je vyobrazen na dně sošky Český lev) od typografa Tomáše Brousila. Koncept bude použit na všech tiskových materiálech (Print, CLV, program apod.), objeví se i v TV upoutávkách a také přímo na scéně během slavnostního večera v pražském Rudolfinu.

cesky_lev_23_01
Zdroj: luftballon.cz

“Motiv lva jsme rozdělili na samostatné trojúhelníky, které se volně pohybují prostorem a tvoří různé objekty symbolicky spojené s filmem,” říká Ondřej Souček z Luftballonu a dodává: “Koncept je flexibilní a trojúhelníkové plošky nám dovolují symbolicky ztvárnit všechny kategorie Českého lva.”

Novinkou letošního ročníku je zbrusu nová podoba nestatutárních cen, které navrhl designér Jakub Berdych. Vítězové v těchto kategoriích obdrží skleněné trofeje, jež nahradí dosavadní diplomy. Všechny trofeje pro letošní ročník předávání cen se připravují ve spolupráci s českou designérskou a sklářskou firmou Lasvit.

cesky_lev_23_02
Zdroj: luftballon.cz

Slavnostní ceremoniál 23. ročníku Českého lva se uskuteční v sobotu 5. 3. 2016 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina a v přímém přenosu jej odvysílá Česká Televize. Moderátorkou bude opět Lucie Výborná a režisérem přenosu Michal Čech.

cesky_lev_23_03
Zdroj: luftballon.cz