Článek

Konference WebExpo je za dveřmi, co zajímavého chystá pro designéry?

WebexpoKonference WebExpo je za dveřmi, co zajímavého chystá pro designéry?

Konferenci WebExpo bude patřit konec příštího týdne – koná se od čtvrtka 19. až do soboty 21. září. Organizátoři o tomto ročníku říkají, že se bude jednat o jednu z největších akcí tohoto typu ve střední Evropě a leckde se dočtete, co zajímavého tam uvidíte a uslyšíte. V tomto článku bych chtěl zmínit to, co mě osobně zaujalo v programu a proč na letošní WebExpo pojedu.

70 přednášek a 11 workshopů

WebExpo se letos koná už pošesté a podle organizátorů je pro více než 1000 účastníků připraveno přes 70 přednášek a 11 workshopů na témata jako jsou vývoj produktu, design služeb, marketingová komunikace nebo projektový management. Kompletní program najdete na stránkách konference a docela zajímavá je i stránka, kde najdete seznam lidí, kteří se konference zúčastní. To považuji za hodně dobrý nápad, pokud se chystáte networkovat, předem víte s kým bude šance se potkat.

Mimochodem, když jsme u networkování. Na webu si máte možnost personalisovat badge, neboli cedulku, kterou dostanete a budete nosit pravděpodobně na krku. Kromě toho máte možnost nechat si zdarma vytisknout dvacet kusů vizitek, které můžete na konferenci vesele rozdávat. Nápad zajímavý, neberte to, když je to zadarmo. Vizitka však po grafické stánce není nic extra, takže pokud se živíte jako grafik, asi bych vám tuto možnost úplně nedoporučoval :)

-
Zdroj: webexpo.net

-
Zdroj: webexpo.net

 

80 řečníků, polovina zahraničních

Letošní ročník by měl být výjimečný historicky nejvyšším počtem zahraničních přednášejících, kterých bude z celkových 80 řečníků zhruba polovina. S tím souvisí i fakt, že přednášky jsou v angličtině a to i ty, které mají přednášející, co česky umí. Z mého pohledu je to trochu škoda, ale chápu to. Cílem organizátorů je mít špičkovou konferenci s mezinárodní účastí a pak už se to bez angličtiny neobejde. Ono popravdě řečeno, pokud se tomuto oboru věnujete profesionálně, tak se dá předpokládat, že anglicky umíte. Těch zdrojů, kde se dají načerpat informace a něco se naučit v češtině, je opravdu poskrovnu.

 

Čtvrtek

Na čtvrtek jsou připravené workshopy. Docela zajímavý může být ten, který povede Ondřej Válka s Michalem Maňákem pod názvem Design Jam Prague. Trvá 8 hodin a pokud to správně chápu, mělo by to být hlavně o tom jak se naučit spolupracovat na projektech. Workshop má tři zahraniční mentory a výstupy budou k dispozici veřejně.

Od pátku do soboty se konají série přednášek, které se budou konat souběžně ve čtyřech posluchárnách – Development Hall, Design Hall, Business Hall a Big dat & IOT Hall. Souběžně bude ještě k dispozici Job Expo, což si by mělo být představení firem, které na téhle akci hledají nové tváře do svých týmů.

 

Pátek

Předpokládám, že z Design Hall moc vycházet nebudu :) Zajímavě vypadá hned úvodní přednáška, kterou povede Oli Shaw a docela zvědav jsem i na Web Design Patterns Lukáše Plíhala. Petr Štědrý pak bude mít tématem kritiku, jak ji dávat a jak jí naslouchat a slibně vypadá i titulek přednášky Jirky Sekery: UX is dead!. Těžko říct o čem to bude, ale hádám, že Jirka opět nezklame. Ke konci dne by možná stálo zato přeběhnout do Development Hall na přednášku Darcyho Clarka Documenting Interfaces, ono to možná nebude úplně o grafice, ale s dokumentováním a předáváním práce ostatním grafikům jsem si užil svoje, takže bych se rád nechal inspirovat, jak to dělají vývojáři.

 

Sobota

V sobotu ráno si určitě udělám čas na přednášku Design beyond the screen od Philipa Bonharda a slibně zní i název přednášky Diabyho Mohameda: Ignore the web, go offline. O porušování zažitých pravidel při navrhování aplikací pro iOS a Android bude mluvit Sabrina Majeed. No a zaujal mě i trochu pesimistický název přednášky Lukáše Fittla: We built it, and they didn’t come. Ta se koná v Development Hall.

Toť vše, zajímavého toho bude určitě i více a rád se nechám překvapit. Kromě přenášek se konají i párty od čtvrtka do soboty, vždy po skončení hlavního programu.

 

Vstupenka zdarma?

Co se týká vstupného, tak ceny začínají na 1000 Kč pro studenty VŠE a končí na 5 900 Kč. Na Design portálu máte ještě do středy 11. září možnost vyhrát vstupenku zdarma. Stačí nakreslit wireframe mobilní verze webu WebExpo, nahrát ho na nějakou sociální síť a lístek může být váš. Celkem slušná odměna za chvilku přemýšlení a další chvíli kreslení. Co myslíte?

-

WebExpo Prague 2013
-
6. ročník konference spojující internetové podnikatele, marketéry, vývojáře a designéry nabídne 3 dny nabité přednáškami, workshopy, networkingem a zábavou.

Termín
19.–21. září 2013

Místo
Vysoká škola ekonomická v Praze.

Další informace

Zdroj:
webexpo.net

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/webexpo-2013-konference-design.html

10.09.13