Články

Knihkupectví, kde přísloví „nesuď knihu podle obalu“ neplatí

Většina z nás volí elektronickou publikaci před tou tištěnou. Mnozí z nás si knihy nakupují z pohodlí domova přes internet, jiní dávají přednost knižním výpůjčkám. Co když mi velmi záleží nejen na obsahu, ale i na celkovém zpracování publikace? A kde si mohu krásnou knihu prolistovat?

Pomocníkem při výběru obchodu vám může být web Czech Design Map. Zde pod kategorií knihkupectví naleznete téměř dvacet výběrových míst s knihami v tom nejkrásnějším obalu. Pojďme se společně podívat na některá z nich.


Take Take Take

Představte si ten nejhravější, nejbarevnější a nejzábavnější knižní mikrosvět. Představte si Take Take Take. Jedna knížka hezčí než druhá. Nebaví vás literatura o umění? Vůbec nevadí. Brzy zjistíte, že krásnou úpravu si zaslouží tituly všeho druhu.

Zakladatelé knihkupectví Nikola a Jindřich pilně pracují hned ve vedlejší místnosti. Že by chystali další ze svých autorských vydání? Nebo pracuje Jindřich na novém sítotiskovém plakátu? Do bytu, kanclu, pokojíku? Přijďte se přesvědčit sami. Návštěva stojí za to! Více o Take Take Take.

ADRESA
Vratislavova 7
128 00 Praha
Česká republika

OTEVÍRACÍ DOBA
Po: Zavřeno
Út–Pá: 11.00–19.00
So: 11.00–17.00
Ne: Zavřeno


ArtMap

Jak název napovídá, tady se to točí kolem knížek zabývajících se kulturou. Nehledejte zde ale holandské mistry či starověký Egypt. ArtMap přináší to nejnovější ze současného umění. Zajímáte se o výtvarné umění a nechcete ho jen studovat z knížky?

Vyrazte do terénu. Pomocníkem vám bude tištěná mapa ArtMap s přehledem výstav a galerií v Praze a Brně. Zakladatelé, bratři Petr a Tomáš Hrůzovi, se také značně podílejí na organizaci kulturně zaměřených akcí. Více na ArtMap Praha a ArtMap Brno.

ADRESA
Vojtěšská 196/18
110 00 Praha 1
Česká republika

OTEVÍRACÍ DOBA
Po–Pá: 11.00–19.00
So: 12.00–18.00
Ne: Zavřeno


Za zmínku rozhodně stojí i Book Therapy, knihkupectví K-A-V-K-A či galerijní obchody s publikacemi Designshop Moravské galerie a Dox by Qubus.

Zajímají vás i jiná místa? Prozkoumejte online mapu českého designu.

Navštivte nový portál Czech Design Map, kde naleznete okolo 200 míst s profesionálním českým designem, a to po celé republice. V sekci „O projektu“ a na Facebooku pak můžete sledovat kdy a kde vychází tištěný průvodce, který je dostupný zdarma. Autorky Anna Štysová a Kateřina Novotná ocení podporu v podobě lajku a budou rády i za vaši zpětnou vazbu či dotazy na info@czechdesignmap.cz.

Hurá za českým designem!

Zdroj a foto: czechdesignmap.cz